Brzeska Strefa Gospodarcza

Lokalizacja

Strategicznym atutem gminy jest znakomita lokalizacja terenów inwestycyjnych oraz dogodne położenie komunikacyjne przy jednych z najważniejszych szlaków komunikacyjnych.

Brześć Kujawski zlokalizowany jest w centralnej Polsce, w południowo-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie włocławskim. Wyróżnikiem brzeskich terenów inwestycyjnych jest ich lokalizacja przy węźle autostrady A1 Włocławek Zachód w Pikutkowie.

Brześć Kujawski to obszar, który cechuje doskonałe położenie geograficzne w Polsce i w Europie, przy skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, odległość niespełna 200 km od portów bałtyckich w Gdańsku i Gdyni oraz 100 km od skrzyżowania z autostradą A2 w Strykowie . Wśród arterii drogowych usytuowanych na terenie gminy są: autostrada A1, przebiegająca przez teren gminy droga krajowa nr „62”, zlokalizowana w odległości niespełna 10 km droga krajowa nr „91”, bardzo dobra sieć dróg gminnych, a także najbliższe międzynarodowe lotniska w Warszawie, w Bydgoszczy czy Łodzi stają się znamienitym wyróżnikiem Brzeskiej Strefy Gospodarczej.