Najzdolniejsi uczniowie po raz kolejny zostaną nagrodzeni stypendiami Burmistrza Brześcia Kujawskiego
Z końcem czerwca ruszy nabór do programu stypendialnego dla uzdolnionych uczniów gminy Brześć Kujawski. Już po raz piąty kilkudziesięciu z nich będzie mogło ubiegać się o wsparcie finansowe. Partnerem tej inicjatywy jest Fundacja LPP.
Program został ustanowiony w ramach przyjętego przez władze Brześcia Kujawskiego w 2022 roku Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży. Jest on skierowany do uczniów wszystkich szkół podstawowych uczących się na terenie gminy. Realizuje działania, które pozostają jednym z priorytetów brzeskiego samorządu - mają zapewnić młodym ludziom odpowiednie warunki kształcenia.
- Wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu ich talentów jest dla nas szczególnie ważne. Cieszę się, że po raz kolejny możemy docenić uczniów za ich pracę, energię i zaangażowanie. Mam nadzieję, że otrzymane wyróżnienia staną się motywacją dla innych. Dziękuję Fundacji LPP za włączenie się w kolejną inicjatywę skierowaną do najmłodszych mieszkańców – mówi Burmistrz Tomasz Chymkowski.
Program przewiduje przyznawanie stypendiów uczniom szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych – dla klas IV-VI oraz VII – VIII. W każdej z nich wsparcie finansowe w wysokości 250 zł miesięcznie udzielane będzie w ramach dwóch rodzajów stypendiów. Pierwsze z nich może otrzymać uczeń, który w danej szkole uzyskał najwyższą średnią ocen klasyfikacji rocznej z obowiązujących zajęć edukacyjnych, nie niższą niż 4,8. Drugi rodzaj stypendium przysługuje uczniom, którzy w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskali średnią ocen wynoszącą co najmniej 5,50 dla uczniów klas IV – VI oraz 5,30 dla uczniów klas VII – VIII. Stypendia przyznawane będę za osiągnięcia uzyskane w roku szkolnym 2025/2026.
– Udział w programie stypendialnym realizowanym wspólnie z gminą Brześć Kujawski jest dla nas ważnym elementem działań na rzecz wspierania młodych ludzi. Wierzymy, że edukacja i tworzenie im możliwości rozwoju mają ogromne znaczenie dla ich przyszłości. Mamy nadzieję, że przyznane stypendia będą dla nich nie tylko wyróżnieniem, ale też pomogą w dalszym osiąganiu celów i rozwijaniu ich pasji – mówi prezeska Fundacji LPP Patrycja Zbytniewska.
Wnioski można składać do 15 lipca br. w Punkcie Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Brześciu Kujawskim. Wypłaty ruszą wraz z początkiem nowego roku szkolnego i będą kontynuowane przez dziesięć miesięcy - od września do czerwca.
Więcej informacji na temat programu stypendialnego można uzyskać w Wydziale Edukacji, Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim pod numerem telefonu 54 251 60 75.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!