Barometr zawodów we Włocławku
3 października br., w Powiatowym Urzędzie Pracy we Włocławku odbyła się coroczna analiza ekspercka zapotrzebowania rynku pracy na konkretne, ustalone kategorie zawodowe "Barometr zawodów" . Jednym słowem, to narzędzie, które pomaga przewidzieć, w jakich zawodach w naszym regionie łatwiej będzie można znaleźć pracę , a gdzie jej może brakować.
Badanie koordynowane jest przez przedstawicieli WUP w Toruniu. Jako grupa respondentów, w spotkaniu uczestniczyła kadra Powiatowego Urzędu Pracy – doradcy ds. zatrudnienia, przedstawiciele wybranych instytucji, kluczowych z punktu widzenia problematyki zapotrzebowania lokalnego rynku pracy na kwalifikacje zawodowe. Wśród uczestników badania nie mogło zabraknąć przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim z uwagi na Brzeską Strefę Gospodarczą.
Spotkania i rozmowy w tym gronie pozwalają na lepsze dopasowanie ofert szkoleń, wspieranie lokalnych pracodawców i pomoc mieszkańcom w znalezieniu dobrej, stabilnej pracy. To istotny krok w planowaniu rozwoju rynku pracy na najbliższe miesiące.


Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!