DSC 1772Już w przyszłym roku rozpocznie się realizacja jednej z największych inwestycji na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej. W pierwszym półroczu 2020 roku, LPP wbije symboliczną łopatę pod budowę nowoczesnego centrum dystrybucyjnego. Inwestor, który postanowił związać się z naszą gminą, w ramach partnerskiej współpracy włączył się w życie społeczne mieszkańców.

Przykładem jest zaangażowanie polskiego producenta odzieży w inicjatywy sportowe i programy edukacyjne skierowane do najmłodszych. Największym spośród dotychczas realizowanych projektów jest kurs bezpłatnych zajęć z języka angielskiego „Angielski z LPP”. Programem objęci są uczniowie z klas I – VI. Lekcje odbywają się raz w tygodniu, po godzinach szkolnych, w szkołach, do których na co dzień uczęszczają dzieci.

 

Cieszę się, że nawiązana współpraca i wspólnie podejmowane inicjatywy pozwalają na realizację działań na rzecz mieszkańców i odpowiadać na potrzeby społeczności lokalnej – mówi burmistrz Tomasz Chymkowski.


To dla nas wielka satysfakcja, że tak wielu uczniów zdecydowało się na udział w zajęciach z języka angielskiego – frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki współpracy z władzami Brześcia Kujawskiego zapewniliśmy najmłodszym mieszkańcom atrakcyjny program zajęć pod okiem profesjonalnej kadry nauczycieli ze szkoły językowej Oxford i w ten sposób wzbogaciliśmy ofertę edukacyjną gminy. Teraz, w pierwszych dniach grudnia, w brzeskich placówkach edukacyjnych pojawią się nowoczesne tablice interaktywne. Chcemy, aby dzięki nim czas spędzony na nauce stał się dla uczniów jeszcze bardziej atrakcyjny – komentuje Sławomir Ronkowski, dyrektor komunikacji LPP.


Wcielając się w rolę Świętego Mikołaja, LPP ufundowała dla każdej z placówek tablice interaktywne. Sprzęt, który uatrakcyjni lekcje realizowane w ramach kursu, jak i te codzienne , z początkiem grudnia trafił  do sześciu placówek z terenu gminy. Nowoczesne narzędzia wzbogacą sale: w Szkole Podstawowej Nr 1, Zespole Szkół Nr 2, Szkole Podstawowej w Wieńcu, Szkole Podstawowej w Brzeziu, Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych w Kąkowej Woli oraz Przedszkolu Publicznym „Kraina Bajek. Skład każdego z zestawów stanowią: nowoczesna tablica, rzutnik krótkoogniskowy oraz głośniki aktywne.


                              

 

Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim  

pl. Władysława Łokietka 1

87-880 Brześć Kujawski  

 

 Kontakt

 +48 54 231 63 10, 690 296 837

strefa@brzesckujawski.pl