LPP budowa CD w Brześciu Kuj. 7

Rozpoczęte w styczniu br. prace budowlane na terenie inwestycji LPP w Brześciu Kujawskim nabierają tempa. Po blisko ośmiu tygodniach od ogłoszenia wyboru generalnego wykonawcy, gdańska spółka zrealizowała już część robót ziemnych i żelbetowych oraz instalacji zewnętrznych. W drugim tygodniu marca firma rozpoczęła także montaż betonowych słupów, które pozwolą na przystąpienie z końcem miesiąca do kolejnego etapu prac, czyli przygotowania konstrukcji stalowej dachu.

Czytaj więcej: Budowa centrum dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim nabiera tempa

droga Pikutkowo ŚredniDroga gminna w Pikutkowie na odcinku od firmy Raben do DK 62 ( od km 0+000 do km 0+680,19) zostanie przebudowana. Inwestycja dofinansowana zostanie ze środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowany trakt będzie miał szerokość 7m, jednostronny chodnik o szerokości 2 m, zatoki autobusowe oraz zatokę postojową dla samochodów.

Rozbudowana infrastruktura poprawi dojazd do terenów inwestycyjnych oraz poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

do zamieszczeniaKompleks obiektów przemysłowych portugalskiej firmy RTE rośnie w oczach. Budowa fabryki rowerów idzie jak burza. Część słupów pod hale już stoi. Przekazanie gotowego obiektu zaplanowano na przełom II i III kwartał.
20 tyś.m2 powierzchni użytkowej, 18 tyś. m2 pomieszczeń produkcyjnych i technicznych, 30metrów wysokości – tak będzie prezentował się nowy obiekt.

Czytaj więcej: Budowa firmy RTE nie zwalnia tempa

indeksPomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o., we współpracy z uczelniami wyższymi z regionu, między innymi Państwową Uczelnią Zawodową z Włocławka, zaprasza studentów do udziału w spotkaniach online z przedsiębiorstwami prowadzącymi działalność na terenie Strefy. Wśród podmiotów będzie inwestor z terenu Brzeskiej Strefy Gospodarczej – firma LPP.

Od 8 do 12 marca codziennie możecie spotkać się z potencjalnymi pracodawcami, zapoznać się z ich działalnością, a także z ofertami praktyk, staży i pracy. Dodatkowo w ramach Tygodnia Kariery odbędzie się warsztat „Rekrutacja od podstaw – start dla młodych”, w czasie którego eksperci z Agencji Pracy Gi Group udzielą praktycznych porad niezbędnych w stawianiu pierwszych kroków na ścieżce kariery. Osoby zainteresowane poznaniem specyfiki pracy firmy projektowej z branży energetyki wiatrowej i sektora morskiego będą mogły spotkać się z projektantami z firmy Global Maritime.

Czytaj więcej: Tydzień kariery na kujawsko-pomorskich uczelniach

zaproszenie webinarium Włocławek 2Serdecznie zapraszamy na webinarium Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej poświęcone wsparciu nowych inwestycji dla przedsiębiorców z Włocławka i powiatu Włocławskiego.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna przedstawi możliwości związane z dołączeniem do Polskiej Strefy Inwestycji. Dzięki Ustawie o wspieraniu nowych inwestycji, przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie z podatku dochodowego na 12 lub 15 lat z uwagi na nowy projekt inwestycyjny!

Ponadto, przybliżone zostaną instrumenty wsparcia MŚP i pożyczki unijne dla przedsiębiorców od Banku Gospodarstwa Krajowego.

Webinarium odbędzie się w 18 marca 2021 r. w godz. 9:00 – 10:00. Rejestracja uczestników pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


                              

 

Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim  

pl. Władysława Łokietka 1

87-880 Brześć Kujawski  

 

 Kontakt

 +48 54 231 63 10, 690 296 837

strefa@brzesckujawski.pl