zdjęcieTrwają konsultacje projektu programu rozwoju gospodarczego województwa. Koncepcję opracowanego w ramach pierwszego etapu projektu Regiogmina dokumentu przedstawiono podczas styczniowej konferencji. Raport opracowany został przez firmę PwC Advisory, będącą częścią PwC. W dniu 9 lutego br odbyły się konsultacje on-line dla miasta Włocławek oraz powiatów włocławskiego, radziejowskiego, lipnowskiego i rypińskiego. W konsultacjach brał udział Burmistrz Brześcia Kujawskiego – Tomasz Chymkowski.

Czytaj więcej: O rozwoju gospodarczym województwa

Zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach programu pomocy regionalnejW dniu 28 stycznia br. radni Rady Miejskiej w Brześciu Kujawskim podjęli uchwałę w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości w ramach programu pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji dla przedsiębiorców lokujących działalność na terenie Gminy Brześć Kujawski.

Czytaj więcej: Zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach programu pomocy regionalnej

porozumienie 5Samorządy łączą siły. W siedzibie Urzędu Gminy we Włocławku podpisane zostało porozumienie w sprawie współpracy w zakresie udostępniania terenów inwestycyjnych na terenie Gminy Włocławek oraz Gminy Brześć Kujawski, przy udziale Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Czytaj więcej: Porozumienie Gminy Brześć Kujawski i Gminy Włocławek szansą na rozwój regionu

rteRozwój terenów inwestycyjnych i wzrost gospodarczy to priorytety w działaniach na których od kilku lat skupia się samorząd Brześcia Kujawskiego. W roku 2021 mija dziesięć lat od kiedy uchwalono Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru Pikutkowo, Słone, Machnacz - terenu Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Od tego czasu dynamicznie zmienia się krajobraz tego obszaru, który stał się miejscem otwartym na indywidualne potrzeby przedsiębiorców.

Czytaj więcej: To będzie inwestycyjny rok w Brzeskiej Strefy Gospodarczej


                              

 

Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim  

pl. Władysława Łokietka 1

87-880 Brześć Kujawski  

 

 Kontakt

 +48 54 231 63 10, 690 296 837

strefa@brzesckujawski.pl