zdj3 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Roweru, tymczasem w BSG trwa budowa jednej z najnowocześniejszych fabryk rowerowych w Europie. Już wkrótce z brzeskiej fabryki wyjeżdżać będą rowery, które spotkać będzie można w sieci Decathlon w całej Europie. W srodę ( 2.06) mieliśmy okazję zobaczyć rozmach inwestycji i rozmawiać z przedstawicielami RTE o zaangażowaniu prac.

MegaboardCześć, tu Brześć! Połączyliśmy siły z BCKiH "Wahadło" i już jest! Kampania promocyjna w nowej odsłonie. Z końcem maja, przy autostradzie A1 stanął megaboard promujący brzeskie tereny inwestycyjne oraz wystawę multimedialną zlokalizowaną w Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło”.

Roboty drogoweBudowa odcinka drogi gminnej oraz ponad 500 m. sieci kanalizacji sanitarnej to nowe inwestycje, które realizowane będą w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Samorząd brzeski właśnie ogłosił postępowania przetargowe.

Budowanie gospodarki i rozwój przedsiębiorczości to działania, na których od kilku lat skupia się samorząd brzeski. Atuty gminy stały się fundamentem jej rozwoju. Jednak dynamika rozwoju BSG niesie z sobą konieczność nowych inwestycji infrastrukturalnych. W ostatnim czasie ogłoszone zostało postępowanie przetargowe na rozbudowę i przebudowę dróg gminnych w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Jest to I etap zadania: Budowa drogi i parkingu z infrastrukturą towarzyszącą na terenie BSG. W ramach inwestycji powstanie droga gminna o szerokości 6-7,8 m o nawierzchni z kostki brukowej. Inwestycja zostanie zakończona jeszcze w tym roku. Drugą z inwestycji, która już wkrótce się rozpocznie jest budowa kanalizacji sanitarnej. Prace przy budowie 546 m. odcinka zakończone zostaną do końca lipca br.

10 lat od uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennegoBrzeska Strefa Gospodarcza – wizytówka, wyznacznik rozwoju i konkurencyjności regionu. Przygotowane tereny, pełne uzbrojenie techniczne, ulgi i zwolnienia podatkowe, kapitał ludzki, szereg udogodnień w zakresie projektowania i prowadzenia procesów inwestycyjnych są magnesem przyciągającym biznes. Atuty gminy stały się fundamentem jej rozwoju. To tutaj trafiają inwestycje!

24 maja br. mija 10 lat od uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Pikutkowo, Słone, Machnacz. W ciągu dekady zainwestowało tutaj ponad 30 przedsiębiorców z różnych branż gospodarczych, w tym m.in.:  LPP, RTE, Anwis, Kongsberg, H&S Steel, Raben, Tele Max, Kleib, DetalMet czy TreBud.

zajęcia dla ósmoklasistów ŚredniZakończył się bezpłatny cykl zajęć dla klas VIII, realizowany przez gminę Brześć Kujawski w partnerstwie z firmą LPP.  Dodatkowe lekcje z języka polskiego i matematyki, przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty, trwały od marca br. W zajęciach organizowanych w siedzibie Brzeskiego Centrum Kultury i Historii „Wahadło”, wzięło udział ponad 60 osób ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy.

Każde dziecko uczestniczyło w 10 spotkaniach, w wymiarze 2 godzin lekcyjnych tygodniowo. Zajęcia odbywały się w soboty, w siedzibie BCKiH „Wahadło”. Celem lekcji było utrwalenie i rozszerzenie zdobytej wiedzy z języka polskiego i matematyki przed egzaminem kończącym naukę w szkole podstawowej. Spotkania prowadzili doświadczeni pedagodzy z regionu.

To ogromna radość, że we współpracy z gminą Brześć Kujawski i dyrekcją BCKiH „Wahadło” udało nam się zrealizować kolejny ważny projekt edukacyjny. Dziękujemy uczestnikom za tak liczny udział i zaangażowanie, bo to najlepszy dowód na to, że podejmowane przez nas działania mają sens i przynoszą realną korzyść. Mocno wierzę w to, że zbliżający się egzamin będzie dla nich nie tylko sprawdzianem wiedzy, ale otworzy także przed nimi drogę do osiągania kolejnych edukacyjnych celówpodkreśla Jacek Kujawa, wiceprezes LPP.

Czytaj więcej: Ósmoklasiści zakończyli przygotowania do egzaminu z LPP i gminą Brześć Kujawski


                              

 

Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim  

pl. Władysława Łokietka 1

87-880 Brześć Kujawski  

 

 Kontakt

 +48 54 231 63 10, 690 296 837

strefa@brzesckujawski.pl