7 ŚredniTrwają zaawansowane prace przy budowie nowoczesnej fabryki rowerów portugalskiej firmy RTE Poland. Inwestycja o powierzchni użytkowej ponad 25 tys. m2 powstaje w Brześciu Kujawskim na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Od chwili powstania Strefy już 30 inwestorów zakupiło tereny o łącznej powierzchni 150 ha.
Koncern RTE jest jednym z największych producentów rowerów w Europie. O zlokalizowaniu kolejnej fabryki w Polsce zadecydowały dostęp do wykwalifikowanych pracowników, stabilność gospodarcza Polski oraz świetne położenie.
– Fabryka RTE w Polsce będzie zaopatrywała sieć sklepów Decathlon w Europie Wschodniej – mówi Jorge Salgado, CEO RTE Poland.
Budowa fabryki ma się zakończyć już pod koniec roku, tak aby regularna produkcja rozpoczęła się w I kwartale 2022 roku. Firma informuje, że do tej pory w budowę polskiej fabryki zainwestowano 20 milionów euro. Obecnie zakład jest zaprojektowany na produkcję 500 000 rowerów rocznie. W drugiej fazie, dzięki kolejnej inwestycji w wysokości 8-10 milionów euro, zdolności produkcyjne mają zostać podwojone do 1 miliona sztuk rocznie. W tym etapie produkcja zostanie rozszerzona o kolejne komponenty rowerowe, które wcześniej były dostarczane przez dostawców zewnętrznych. Kiedy rozpocznie się druga faza? – Patrząc na dzisiejszy rynek, mogę sobie wyobrazić, że przejdziemy bezpośrednio do fazy drugiej – dodaje Jorge Salgado. Docelowo spółka planuje zatrudnić ponad 500 osób.
Za wielobranżowy projekt, zarządzanie oraz nadzór techniczny nad budową fabryki odpowiada warszawska spółka Project Management.
– Budowa idzie zgodnie z harmonogramem oraz ustaleniami – mówi Andrzej Przesmycki, CEO Project Management. – Konstrukcja dachu jest już ukończona w 95%. Równolegle trwa montaż poszycia dachowego. Wszystkie obecnie zaplanowane regały w magazynie wysokiego składowania zostały już zamontowane – dodaje.
Fabryka będzie wykorzystywała wiele rozwiązań z obszaru Industry 4.0, m. in. nowoczesne systemy zarządzające produkcją, a także samojezdne i w pełni zautomatyzowane wózki magazynowe. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol Budownictwo.

 

Czytaj więcej: Rozpoczęcie produkcji coraz bliżej 

oferty pracy - banerDzieje się! Brzeska Strefa Gospodarcza zmienia się dynamicznie. Jak burza postępują prace budowlane przy poszczególnych firmach.
W związku z rozwojem, na brzeskiej stronie internetowej sukcesywnie pojawiają się informacje od przedsiębiorców o aktualnie prowadzonych rekrutacjach.
Aktualnie rekrutacje prowadzi firma Kongsberg Automotive ( osoby zainteresowane pracą mogą wysyłać dokumenty na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), Anwis , H&S Steel oraz Mistral, a już jesienią rozpocznie się rekrutacja do firmy LPP . Szczegóły dotyczące warunków rekrutacji oraz oferty pracy dostępne są : https://www.lppsa.com/kariera/praca-w-brzesciu-kujawskim 

LPP Brześć Kujawski 1 ŚredniPo sześciu miesiącach od rozpoczęcia inwestycji, nad halą główną przyszłego centrum dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim zawisła wiecha. Zgodnie z budowlaną tradycją, ta uroczystość jest symbolicznym zwieńczeniem prac konstrukcyjnych obiektu. To również okazja do przekazania podziękowań dla pracowników oraz partnerów i firm zaangażowanych w budowę. Teraz, przed LPP i partnerami budowlanymi gdańskiej firmy, etap prac wykończeniowych.

Inwestycja polskiej firmy odzieżowej na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej ruszyła wstyczniu tego roku. Po sześciu miesiącach od jej rozpoczęcia, w pełni ukończona została konstrukcja stalowa części magazynowej wraz z pokryciem i izolacją dachu. Prowadzona w ostatnich tygodniach instalacja płyt elewacyjnych, pozwoliła na jej zamknięcie oraz przystąpienie do prac związanych z montażem regałów. Zakończenie ważnego etapu inwestycji uczczono zawieszeniem symbolicznej wiechy. Podziękowania dla pracowników i podwykonawców zaangażowanych w prace budowlane, przedstawiciele inwestora oraz generalnego wykonawcy, firmy Bremer, przekazali w towarzystwie Burmistrza Brześcia Kujawskiego – Tomasza Chymkowskiego.

Czytaj więcej: Budowa centrum dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim na półmetku

Droga - RabenPrzebudowa drogi gminnej od DK62 do firmy Raben oraz budowa ponad 500 m. sieci kanalizacji sanitarnej to nowe inwestycje, które realizowane będą w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Samorząd właśnie ogłosił postępowanie przetargowe.

W ramach inwestycji nowe oblicze zyska 700m odcinek drogi gminnej łączący drogę krajową z drogą technologiczną. Powstanie trakt o szerokości 7m, jednostronny chodnik o szerokości 2 m, zatoki autobusowe oraz zatokę postojową dla samochodów. Prace realizowane będą przy wsparciu środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Prace zakończą się do końca tego roku.

Beznazwy-2Rozwój przedsiębiorczości na terenie Brześcia Kujawskiego, wzmacniająca się lokalna gospodarka i pozycja na gospodarczej mapie kraju, stawia przed samorządem nowe cele i wyzwania.
W dniu 23 czerwca br., w siedzibie BCKiH „Wahadło”, odbyło się „Spotkanie z Przedsiębiorczością” dedykowane osobom, które ulokowały swój biznes w obszarze Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Spotkanie stało się sposobnością do podsumowań, omówieniu planów inwestycyjnych, ale także wymiany doświadczeń oraz nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.
Podczas spotkania podpisano list intencyjny, w którym strony zadeklarowały podejmowanie wspólnych działań na rzecz harmonijnego i zrównoważonego realizowania zamierzonych celów, zwłaszcza tych związanych z kapitałem ludzkim, a także działań związanych z transportem publicznym.


                              

 

Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim  

pl. Władysława Łokietka 1

87-880 Brześć Kujawski  

 

 Kontakt

 +48 54 231 63 10, 690 296 837

strefa@brzesckujawski.pl