Wczoraj rozpoczęły się prace nad dokumentacją dla obwodnic Strzelna, Kruszwicy i Brześcia Kujawskiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z wykonawcą studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R). Są to trzy z sześciu obwodnic, które powstaną w woj. kujawsko-pomorskim w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Umowa została podpisana w czasie konferencji prasowej online z udziałem m.in. wiceministra infrastruktury Rafała Webera i wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

Obwodnice Strzelna, Kruszwicy i Brześcia Kujawskiego pozwolą na to, aby wyciągnąć z tych miejsc ruch tranzytowy, szczególnie ruch ciężki, na co zwracał szczególną uwagę wiceminister Rafał Weber.

Czytaj więcej: Umowa na budowę obwodnicy Brześcia Kujawskiego podpisana!

inwestuj-kampaniaW oczach rosną kompleksy obiektów przemysłowych zlokalizowane na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Prace przy centrum LPP i RTE idą jak burza. Nie zwalnia też tempa samorząd przy działaniach promujących potencjał brzeskich terenów inwestycyjnych. Teraz czas na nową odsłonę kampanii promocyjnej. Podjęto kolejne kroki mające na celu upowszechnianie biznesowej oferty gminy. Hasło Inwestuj w Brześciu Kujawskim pojawiać się będzie w internecie, kanałach telewizji oraz prasie. Kampania o zasięgu krajowym, skierowana do odbiorcy biznesowego, przedsiębiorców, potencjalnych inwestorów i kadry zarządzającej rozpoczęła się w połowie marca. Jako pierwsza wystartowała kampania internetowa. Wśród narzędzi zastosowano między innymi reklamę w Google AdWords (w tym pozycjonowanie) oraz kampanię banerowa Google Display Network (w tym reklama na portalu Youtube). Banery pojawiają na portalach dedykowanych odbiorcom biznesowym: bankier.pl, money.pl, businessinsider.pl, forbes.pl, pb.pl, biznesgazeta.pl, gazetaprawna.pl oraz infor.pl.

Czytaj więcej: 3..2..1…kampania promująca tereny inwestycyjne wystartowała! 

obwodnica-inwestujKonsorcjum firm TRAKT Sp. z o. o. Sp. K. (lider) oraz TRAKT Sp. z o. o. (partner) zaoferowało najkorzystniejsze oferty na opracowanie dokumentacji dla obwodnic Kruszwicy, Strzelna i Brześcia Kujawskiego. To trzy z sześciu obwodnic, jakie powstaną w woj. kujawsko-pomorskim w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Zadaniem projektantów będzie wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałów do wniosków o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z ich uzyskaniem.

Zwycięskie konsorcjum oszacowało opracowanie dokumentacji dla brzeskiej obwodnicy na 2 255 697,00 zł. Jeśli nie wpłyną odwołania od wyboru, to jeszcze w maju podpisana zostanie umowy z wykonawcą.

Czytaj więcej: Wybrano wykonawcę dokumentacji dla obwodnicy Brześcia Kujawskiego 

 

inwestuj-AsiaRozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej Pikutkowo – Machnacz poprzez przebudowę drogi gminnej w miejscowości Pikutkowo” z dofinansowaniem. Do gminy Brześć Kujawski trafi 577 026 zł. Premier Mateusz Morawiecki podpisał decyzje o przyznaniu środków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ( dawniej: Fundusz Dróg Samorządowych)
Prace na drodze gminnej od firmy Raben do DK 62 (od km 0+000 do km 0+680,19) rozpoczną się jeszcze w tym roku. Przebudowany trakt będzie miał szerokość 7m, jednostronny chodnik o szerokości 2 m, zatoki autobusowe oraz zatokę postojową dla samochodów.

Obraz1Firma ANWIS zakończyła transfer linii produkcyjnych odpowiedzialnych za wytwarzanie komponentów do osłon przeciwsłonecznych. Nowe stanowiska zostały przeniesione z siedziby firmy przy ulicy Smoczej do nowo nabytego obiektu w Pikutkowie. ANWIS usprawnił tym samym proces wytwórczy, osiągając pełną zdolność produkcyjną. Na działce o powierzchni 5,5 ha niebawem ruszy kolejny etap inwestycji, obejmujący rozbudowę hal produkcyjno-magazynowych oraz powierzchni biurowych i socjalnych. Inwestycja znacząco wpłynie na rozwój gospodarki i rynku pracy w regionie.


                              

 

Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim  

pl. Władysława Łokietka 1

87-880 Brześć Kujawski  

 

 Kontakt

 +48 54 231 63 10, 690 296 837

strefa@brzesckujawski.pl