Rok AkademickiStudenci wrócili na uczelnie. Choć pierwsze wykłady już za nimi, oficjalna inauguracja roku akademickiego 2021/2022 we włocławskiej Państwowej Uczelni Zawodowej, odbyła się w dniu 5 października. W uroczystości udział wzięli pracownicy uczelni, studenci, samorządowcy i przedstawiciele instytucji z regionu.
Przed studentami 270 dni wytężonej pracy i nauki. Za pół roku pierwsza sesja egzaminacyjna i okazja do sprawdzenia zdobytej wiedzy.
Życzymy, aby nie zabrakło Wam wytrwałości i determinacji w dążeniu do celu jaki obraliście, jak najlepszych wyników oraz ogromnej radości z życia studenckiego.

 244126593 913595136251503 7007426957964466877 n2Trwają prace związane z budową drogi w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Już wkrótce powstanie blisko 300m odcinek drogi gminnej wykonanej z kostki brukowej. Zaawansowanie prac jest widoczne. Realizowana aktualnie rozbudowa infrastruktury drogowej to część projektu „Budowa drogi i parkingu z infrastrukturą towarzyszącą na terenie BSG – etap I: Rozbudowa i przebudowa dróg gminnych w Brzeskiej Strefie Gospodarczej”. Prace zostaną zakończone jeszcze w tym roku.

243397461 241796511225273 5164068050169613145 nW środę, 29 wrześni br., w sali BCKiH „Wahadło” odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie opracowania projektowego dla obwodnicy Brześcia Kujawskiego.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad oraz Biura Projektów TRAKT sp. z o.o. sp.k., lokalni samorządowcy oraz mieszkańcy gminy.

Podczas spotkania mieszkańcy mogli zapoznać się z proponowanymi wariantami przebiegu obwodnicy wraz z obsługą komunikacyjną terenu przyległego, jak również wyrazić w Ankietach opinie na temat preferencji dotyczącej przebiegu drogi.

Wypełnione i podpisane ankiety można wysłać do dnia 13 października br. drogą mailową lub tradycyjną.

AnkietaAnkieta

Czytaj więcej: Spotkanie w sprawie obwodnicy

SSE 0031 2W dniu 23 września br. , w Centrum Kultury „Browar B” odbyła się uroczysta gala PSSE z okazji 15 lat działalności w województwie kujawsko-pomorskim.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawiciela gminy Brześć Kujawski – Burmistrza Tomasza Chymkowskiego, który złożył życzenia dalszych sukcesów, ciągłego rozwoju oraz satysfakcji w osiąganiu biznesowych celów.

Podczas wydarzenia podziękowano przedsiębiorcom za dotychczasową współpracę, wśród wyróżnionych firm, znalazła się LPP – za największą inwestycję w regionie. Tego dnia podpisane zostały umowy pomiędzy PSSE z Państwową Uczelnią Zawodową we Włocławku i Kujawską Szkołą Wyższą we Włocławku. Placówki będą mogły liczyć na pomoc między innymi w zakresie praktyk, straży oraz doradztwa zawodowego.

Czytaj więcej: Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna świętuje 15 lat w województwie kujawsko-pomorskim

DJI 0450 ŚredniDynamicznie powstające obiekty przemysłowe, trwające prace związane z budową i rozbudową dróg w obszarze BSG, budowa kanalizacji sanitarnej – tak w skrócie można opisać inwestycje dziejące się w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Roboty budowlane przy powstaniu centrum dystrybucyjnego firmy LPP oraz obiektów RTE dobiegają końca. Na ukończeniu jest rozbudowa firmy Raben, a zmiany na budowie firmy Mistral widocznym są „gołym okiem”.
Nie zwalniają tempa inwestorzy, nie zwalnia samorząd brzeski. Trwa I etap zadania związanego z budową i rozbudową dróg czy budową kanalizacji sanitarnej.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

Czytaj więcej: BSG w jesiennej odsłonie


                              

 

Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim  

pl. Władysława Łokietka 1

87-880 Brześć Kujawski  

 

 Kontakt

 +48 54 231 63 10, 690 296 837

strefa@brzesckujawski.pl