LPP Brześć Kujawski 1 ŚredniPo sześciu miesiącach od rozpoczęcia inwestycji, nad halą główną przyszłego centrum dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim zawisła wiecha. Zgodnie z budowlaną tradycją, ta uroczystość jest symbolicznym zwieńczeniem prac konstrukcyjnych obiektu. To również okazja do przekazania podziękowań dla pracowników oraz partnerów i firm zaangażowanych w budowę. Teraz, przed LPP i partnerami budowlanymi gdańskiej firmy, etap prac wykończeniowych.

Inwestycja polskiej firmy odzieżowej na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej ruszyła wstyczniu tego roku. Po sześciu miesiącach od jej rozpoczęcia, w pełni ukończona została konstrukcja stalowa części magazynowej wraz z pokryciem i izolacją dachu. Prowadzona w ostatnich tygodniach instalacja płyt elewacyjnych, pozwoliła na jej zamknięcie oraz przystąpienie do prac związanych z montażem regałów. Zakończenie ważnego etapu inwestycji uczczono zawieszeniem symbolicznej wiechy. Podziękowania dla pracowników i podwykonawców zaangażowanych w prace budowlane, przedstawiciele inwestora oraz generalnego wykonawcy, firmy Bremer, przekazali w towarzystwie Burmistrza Brześcia Kujawskiego – Tomasza Chymkowskiego.

Czytaj więcej: Budowa centrum dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim na półmetku

Droga - RabenPrzebudowa drogi gminnej od DK62 do firmy Raben oraz budowa ponad 500 m. sieci kanalizacji sanitarnej to nowe inwestycje, które realizowane będą w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Samorząd właśnie ogłosił postępowanie przetargowe.

W ramach inwestycji nowe oblicze zyska 700m odcinek drogi gminnej łączący drogę krajową z drogą technologiczną. Powstanie trakt o szerokości 7m, jednostronny chodnik o szerokości 2 m, zatoki autobusowe oraz zatokę postojową dla samochodów. Prace realizowane będą przy wsparciu środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Prace zakończą się do końca tego roku.

Beznazwy-2Rozwój przedsiębiorczości na terenie Brześcia Kujawskiego, wzmacniająca się lokalna gospodarka i pozycja na gospodarczej mapie kraju, stawia przed samorządem nowe cele i wyzwania.
W dniu 23 czerwca br., w siedzibie BCKiH „Wahadło”, odbyło się „Spotkanie z Przedsiębiorczością” dedykowane osobom, które ulokowały swój biznes w obszarze Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Spotkanie stało się sposobnością do podsumowań, omówieniu planów inwestycyjnych, ale także wymiany doświadczeń oraz nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.
Podczas spotkania podpisano list intencyjny, w którym strony zadeklarowały podejmowanie wspólnych działań na rzecz harmonijnego i zrównoważonego realizowania zamierzonych celów, zwłaszcza tych związanych z kapitałem ludzkim, a także działań związanych z transportem publicznym.

droga BSGRozbudowa gminnej infrastruktury drogowej obejmie tereny w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Burmistrz Brześcia Kujawskiego podpisał umowę na rozbudowę drogi gminnej w ramach zadania pn. „Budowa drogi i parkingu z infrastrukturą towarzyszącą na terenie BSG – etap I: Rozbudowa i przebudowa dróg gminnych w Brzeskiej Strefie Gospodarczej”.

Jeszcze w tym roku przebudowie ulegnie droga gminna, zlokalizowana w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Zakres prac obejmie wykonanie warstwy ścieralnej z kostki brukowej gr. 8 cm na istniejącej nawierzchni gruntowej.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HYDROBUD Paweł Złotowski z Kutna.

Gala3 MałyGmina Brześć Kujawski wyróżniona została prestiżową Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii Gospodarka!

„Bardzo się cieszę, że kapituła doceniła wieloletnie działania samorządu brzeskiego w zakresie rozwoju gospodarczego gminy Brześć Kujawski i regionu. Dziękuję wszystkim, którzy ciężko pracowali na sukces Brzeskiej Strefy Gospodarczej, a w szczególności swoim współpracownikom oraz firmom, które obdarzyły nas zaufaniem i zainwestowały w Brześciu Kujawskim. Przed nami jeszcze wiele pracy związanej między innymi z budową infrastruktury technicznej i drogowej w obszarach gospodarczych, ale jedną z ważniejszych kwestii będzie uruchomienie w przyszłym roku transportu publicznego.” - mówi burmistrz Brześcia Kujawskiego Tomasz Chymkowski.

Czytaj więcej: Brześć Kujawski z Nagrodą Marszałka


                              

 

Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim  

pl. Władysława Łokietka 1

87-880 Brześć Kujawski  

 

 Kontakt

 +48 54 231 63 10, 690 296 837

strefa@brzesckujawski.pl