ANWIS Fotografie Lotnicze 2020 Foto 005 0005Firma ANWIS, należąca do Grupy WAREMA - światowego lidera w sektorze innowacyjnych technik osłonowych, inwestuje na terenie gminy Brześć Kujawski. Na blisko 5,5 ha działce Inwestor wybuduje nowoczesne hale produkcyjne i magazynowe.

Projekt za ponad 46 mln zł zakłada zakup terenów inwestycyjnych, budowę hal produkcyjnych, hal magazynowych, powierzchni biurowych i socjalnych oraz wyposażenie budynków w nowoczesny system zarządzania i produkcji.

 

 

 

 

 

Radosław Kuźma- Z uwagi na dynamiczny rozwój naszego przedsiębiorstwa, rozpoczęliśmy kolejną inwestycję, której celem jest zwiększenie mocy produkcyjnej Spółki. Dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nie tylko wdrożymy automatyzację procesów produkcji i zarządzania, ale przede wszystkim stworzymy nowe miejsca pracy, poszerzając kadrę wykwalifikowanych pracowników, która obecnie liczy ponad 700 osób – powiedział Radosław Kuźma, Prezes Zarządu ANWIS.

 

 

Decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji,  wydał w listopadzie 2020 r. Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

- Cieszę się, że tak znana firma poszerzy grono przedsiębiorców w brzeskiej strefie. To dla nas bardzo ważna inwestycja, która będzie miała wpływ na rozwój gospodarki i rynku pracy w regionie – powiedział Tomasz Chymkowski, Burmistrz Brześcia Kujawskiego.

 

AnwisFot. Brzeska Strefa Gospodarcza - Anwis
__________________________________________________________________________________

ANWIS Sp. z o.o. istnieje na rynku od 1979 r. i należy do czołówki europejskich producentów osłon okiennych. W ofercie firmy znajduje się szeroka gama produktów wewnętrznych (m. in. żaluzje aluminiowe, drewniane i plisowane, rolety rzymskie, materiałowe, dzień/noc) oraz zewnętrznych (żaluzje fasadowe, rolety zewnętrzne – podtynkowe, naokienne, elewacyjne, rolety SCREEN, moskitiery). ANWIS jest również producentem komponentów używanych do produkcji systemów osłonowych.


                              

Kontakt:

Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim  

pl. Władysława Łokietka 1

87-880 Brześć Kujawski  

+48 54 231 63 10 

urzad@brzesckujawski.pl  

 

Referat Rozwoju Gospodarczego i Promocji 

 Al. Władysława Łokietka 1 p.6

87-880 Brześć Kujawski

+48 54 231 63 16, 690 296 837

promocja3@brzesckujawski.pl