ulotka biznes.gov .pl xMinisterstwo Rozwoju, w ramach realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, uruchomiło portal informacyjno-usługowy dla przedsiębiorców – biznes.gov.pl, stworzony w oparciu o zapisy ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej.
Zadaniem serwisu jest przede wszystkim wsparcie i pomoc dla przedsiębiorców przy rejestracji i prowadzeniu biznesu w Polsce. Portal w sposób prosty i przystępny prezentuje informacje z zakresu zakładania i prowadzenia własnej firmy, jak również umożliwia załatwienie wielu spraw urzędowych w sposób elektroniczny.
Serwis biznes.gov.pl to ważne i nowoczesne narzędzie, które wraz z portalem obywatel.gov.pl staje się częścią nowopowstającego serwisu administracji rządowej. Serwis zawiera setki artykułów, ponad 900 opisów usług, 300 usług do zrealizowania w pełni online, ponad 100 interaktywnych poradników prowadzących przedsiębiorców przez meandry przepisów i procedur. Biznes.gov.pl to również interaktywne Centrum Pomocy Przedsiębiorcy, które od 2013 roku obsłużyło blisko 800 tysięcy interakcji z firmami i urzędami.