RabenInwestycyjna wiosna zawitała do Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Jak burza idą prace na budowie firm LPP oraz RTE. Nie próżnuje też firma Grupy Raben będąca właścicielem blisko 10 ha działki na terenie BSG. Zaawansowanie prac widoczne jest gołym okiem. Trwa budowa hali magazynowo–przeładunkowej, która będzie finalnie połączona z istniejącym obiektem, tworząc spójną całość w postaci hali tranzytowej.

Czytaj więcej: Rozbudowa firmy Raben trwa

LPP budowa CD w Brześciu Kuj. 7

Rozpoczęte w styczniu br. prace budowlane na terenie inwestycji LPP w Brześciu Kujawskim nabierają tempa. Po blisko ośmiu tygodniach od ogłoszenia wyboru generalnego wykonawcy, gdańska spółka zrealizowała już część robót ziemnych i żelbetowych oraz instalacji zewnętrznych. W drugim tygodniu marca firma rozpoczęła także montaż betonowych słupów, które pozwolą na przystąpienie z końcem miesiąca do kolejnego etapu prac, czyli przygotowania konstrukcji stalowej dachu.

Czytaj więcej: Budowa centrum dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim nabiera tempa

droga Pikutkowo ŚredniDroga gminna w Pikutkowie na odcinku od firmy Raben do DK 62 ( od km 0+000 do km 0+680,19) zostanie przebudowana. Inwestycja dofinansowana zostanie ze środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowany trakt będzie miał szerokość 7m, jednostronny chodnik o szerokości 2 m, zatoki autobusowe oraz zatokę postojową dla samochodów.

Rozbudowana infrastruktura poprawi dojazd do terenów inwestycyjnych oraz poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

do zamieszczeniaKompleks obiektów przemysłowych portugalskiej firmy RTE rośnie w oczach. Budowa fabryki rowerów idzie jak burza. Część słupów pod hale już stoi. Przekazanie gotowego obiektu zaplanowano na przełom II i III kwartał.
20 tyś.m2 powierzchni użytkowej, 18 tyś. m2 pomieszczeń produkcyjnych i technicznych, 30metrów wysokości – tak będzie prezentował się nowy obiekt.

Czytaj więcej: Budowa firmy RTE nie zwalnia tempa

indeksPomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o., we współpracy z uczelniami wyższymi z regionu, między innymi Państwową Uczelnią Zawodową z Włocławka, zaprasza studentów do udziału w spotkaniach online z przedsiębiorstwami prowadzącymi działalność na terenie Strefy. Wśród podmiotów będzie inwestor z terenu Brzeskiej Strefy Gospodarczej – firma LPP.

Od 8 do 12 marca codziennie możecie spotkać się z potencjalnymi pracodawcami, zapoznać się z ich działalnością, a także z ofertami praktyk, staży i pracy. Dodatkowo w ramach Tygodnia Kariery odbędzie się warsztat „Rekrutacja od podstaw – start dla młodych”, w czasie którego eksperci z Agencji Pracy Gi Group udzielą praktycznych porad niezbędnych w stawianiu pierwszych kroków na ścieżce kariery. Osoby zainteresowane poznaniem specyfiki pracy firmy projektowej z branży energetyki wiatrowej i sektora morskiego będą mogły spotkać się z projektantami z firmy Global Maritime.

Czytaj więcej: Tydzień kariery na kujawsko-pomorskich uczelniach


                              

 

Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim  

pl. Władysława Łokietka 1

87-880 Brześć Kujawski  

 

 Kontakt

 +48 54 231 63 10, 690 296 837

strefa@brzesckujawski.pl