bsg 20181129Prace w obszarze brzeskich terenów inwestycyjnych nie zwalniają tempa. Trwają roboty związane z rozbudową infrastruktury w Brzeskiej Strefie Gospodarczej - budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz sieci wodociągowej przy drodze gminnej nr 190428C. Przy sprzyjającej pogodzie prace finalizują też Inwestorzy. Część z nich jest w trakcie opracowywania dokumentacji, część prowadzi roboty budowlane. Na ponad 0,5 ha działce powstaje nowa hala produkcyjna, z kolej firma H&S Steel prowadzi drugą część inwestycji. Zgodnie z założeniami, w ciągu dwóch najbliższych miesięcy sfinalizowane zostaną kolejne umowy przedwstępne.

Czytaj więcej: Prace w BSG nie zwalniają tempa 

inw 20181116Gmina Brześć Kujawski od wielu lat pokazuje, że można wykorzystać znakomite położenie. Lokalizacja to jednak nie wszystko żeby przyciągnąć inwestorów. Zaangażowanie i otwartość na współpracę, połączona z proinwestorskim podejściem, a także szybkimi działaniami przynoszą określone rezultaty. Warunkiem koniecznym do finalizacji każdej inwestycji jest odpowiednia infrastruktura. Atutem Brzeskiej Strefy jest uzbrojenie jest w pełną infrastrukturę techniczną. Wzrastająca liczba nowych podmiotów gospodarczych niesie z sobą konieczność realizacji dalszych inwestycji infrastrukturalnych. W październiku br. Rada Miejska wyraziła zgodę na nabycie do gminnego zasobu nieruchomości gruntowych położonych w Machnaczu. Zgodnie z planem teren ten zostanie przeznaczony pod drogę gminną, publicznie dostępne samorządowe ciągi piesze, place i pętlę autobusową. W chwili obecnej brzeski Zakład Usług Komunalnych prowadzi prace związane z realizacją projektu

Czytaj więcej: Inwestycje w Brzeskiej Strefie Gospodarczej

Środki na innowacjePod koniec listopada ruszają konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w których mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu będą mogły uzyskać środki na innowacje.

- W naszym Regionalnym Programie Operacyjnym co czwartą złotówkę przeznaczamy na wspieranie przedsiębiorców. Środki kierujemy między innymi na działania innowacyjne. Dodatkowe punkty przyznajemy przedsiębiorstwom, które planują innowacje w skali kraju lub nawet świata – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Konkursy będą przebiegać jednocześnie dla przedsiębiorstw przemysłowych i usługowych. Dla tych pierwszych do podziału jest 52,5 mln złotych, dla drugich 17,5 mln złotych.

Czytaj więcej: Środki na innowacje

Polska Strefa InwestycjiZapraszamy na seminarium organizowane przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną sp. z o.o. oraz Deloitte, które odbędzie się 14 listopada 2018 r. w Toruniu. Tematem przewodnim będzie omówienie nowego instrumentu wsparcia inwestycji w ramach uchwalonego rządowego programu Polska Strefa Inwestycji, dzięki któremu zachęty podatkowe dla przedsiębiorców są dostępne w każdej gminie, niezależnie od statusu właściciela gruntów. Na mocy nowych przepisów każdy przedsiębiorca planujący realizację nowej inwestycji/reinwestycji będzie mógł starać się o uzyskanie zwolnienia w podatku dochodowym.

Czytaj więcej: Polska Strefa Inwestycji

k 20181025 3Z udziałem członków zarządu firmy, zaproszonych gości i pracowników oficjalnie otwarto firmę Kongsberg Automotive. Liczący się na globalnym rynku producent komponentów i systemów dla przemysłu motoryzacyjnego, norweski holding otworzył trzeci w Polsce zakład, który odpowiada za produkcje systemów podgrzewania do foteli samochodowych dla wielu prestiżowych marek. Na 6 ha działce zlokalizowanej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej powstał obiekt o łącznej powierzchni 17 600m2. Wykonawcą zadania był znany z podobnych projektów Panattoni Europe. Zaangażowanie tak poważnego Inwestora to dowód na to, że podejmowane przez samorząd działania przynoszą rezultaty – mówi Tomasz Chymkowski- Gmina nieustannie dąży do budowania wizerunku miejsca z możliwościami, miejsca które chce i potrafi się rozwijać. Zaangażowanie i otwartość na współpracę, połączona z proinwestorskim podejściem, a także szybkimi działaniami przynoszą

Czytaj więcej: Oficjalne otwarcie firmy Kongsberg