pik 20171005Stworzyć warunki do rozwoju i ściągnąć inwestorów gotowych zainwestować w Brzeskiej Strefie Gospodarczej – to idea przyświecająca działaniom samorządu. Od roku 2011, kiedy został uchwalony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego , w strefie zainwestowało dziewiętnaście nowych podmiotów. Spośród firm, które postanowiły ulokować swój biznes na terenie gminy, kolejna rozpoczęła inwestycje. Obecnie trwają prace ziemne.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Brzeska strefa rośnie w siłę! 

Mercator MediumZaledwie w rok po rozpoczęciu budowy Mercator Medical uruchomił zakład produkcyjny w Pikutkowie. Na hektarowej działce powstała hala produkcyjna wraz z pomieszczeniami socjalno-biurowymi.

Produkowane są tam obecnie obłożenia pola operacyjnego „Uruchomiona produkcja jest podstawą naszych produktów. Spodziewamy się, że już w czwartym kwartale będziemy mogli sprzedawać wyroby powstałe w Pikutkowie do klienta poprzez własne kanały dystrybucji. Zakład zlokalizowany w Europie, w Polsce, pozwala nam w lepszy sposób odpowiadać na potrzeby szpitali w zakresie produktów włókninowych zwiększa efektywność biznesową” mówi Wiesław Żyznowski, prezes Zarządu Mercator Medical SA.

Brzeska Strefa Gospodarcza MediumDynamicznie zmienia się krajobraz Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Podejmowane przez samorząd brzeski działania i inicjatywy sprawiły, że Brześć Kujawski może poszczycić się atrakcyjną ofertą inwestycyjną. Uchwalony plan zagospodarowania, uchwałą zwalniająca od podatków od nieruchomości, pełne uzbrojenie techniczne sprawiają, że zainteresowanie inwestorów jest duże.

Z 18 nowych podmiotów, które ulokowały swoje przedsięwzięcia na terenie strefy, część już prowadzi inwestycje. Trwają intensywne prace na placach budowy firm, a także przygotowywane są place pod budowy kolejnych.

 

 

 

Czytaj więcej: Brzeska Strefa Gospodarcza w rozkwicie

psse2 logo plSamorząd brzeski rozpoczął oficjalne starania o ustanowienie specjalnej strefy ekonomicznej pn. „ Strefa Brześć Kujawski” w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na terenach stanowiących własność Skarbu Państwa, położonych w Machnaczu o łącznej powierzchni 30,6379 ha. Niezbędne dokumenty wraz z uchwałą RM złożone zostały do zarządu PSSE. Po ich weryfikacji, komplet dokumentów zostanie przekazany do Ministerstwa Rozwoju.

Czytaj więcej: Rozszerzenie PSSE

bsg 08 4Dobry klimat inwestycyjny i bogata oferta dla potencjalnych inwestorów stanowią o sukcesie w budowaniu wzrostu gospodarczego. Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych, uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego, kampania promocyjno-informacyjna, udział w krajowych i międzynarodowych targach –to działania podejmowane przez samorząd brzeski. Wszystko po to, aby zachęcić do lokowania biznesu na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej.

Podejmowane inicjatywy okazał się kluczem do sukcesu. Osiemnaście nowych podmiotów gospodarczych, blisko 60 ha terenów sprzedanych pod nowe przedsięwzięcia, deklarowanych 2 000 miejsc pracy– tak w ostatnim czasie zmienił się obraz Brzeskiej Strefy Gospodarczej.

Czytaj więcej: Brzeska Strefa Gospodarcza