Polska Strefa InwestycjiZapraszamy na seminarium organizowane przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną sp. z o.o. oraz Deloitte, które odbędzie się 14 listopada 2018 r. w Toruniu. Tematem przewodnim będzie omówienie nowego instrumentu wsparcia inwestycji w ramach uchwalonego rządowego programu Polska Strefa Inwestycji, dzięki któremu zachęty podatkowe dla przedsiębiorców są dostępne w każdej gminie, niezależnie od statusu właściciela gruntów. Na mocy nowych przepisów każdy przedsiębiorca planujący realizację nowej inwestycji/reinwestycji będzie mógł starać się o uzyskanie zwolnienia w podatku dochodowym.

Czytaj więcej: Polska Strefa Inwestycji

k 20181025 3Z udziałem członków zarządu firmy, zaproszonych gości i pracowników oficjalnie otwarto firmę Kongsberg Automotive. Liczący się na globalnym rynku producent komponentów i systemów dla przemysłu motoryzacyjnego, norweski holding otworzył trzeci w Polsce zakład, który odpowiada za produkcje systemów podgrzewania do foteli samochodowych dla wielu prestiżowych marek. Na 6 ha działce zlokalizowanej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej powstał obiekt o łącznej powierzchni 17 600m2. Wykonawcą zadania był znany z podobnych projektów Panattoni Europe. Zaangażowanie tak poważnego Inwestora to dowód na to, że podejmowane przez samorząd działania przynoszą rezultaty – mówi Tomasz Chymkowski- Gmina nieustannie dąży do budowania wizerunku miejsca z możliwościami, miejsca które chce i potrafi się rozwijać. Zaangażowanie i otwartość na współpracę, połączona z proinwestorskim podejściem, a także szybkimi działaniami przynoszą

Czytaj więcej: Oficjalne otwarcie firmy Kongsberg

bsg lokomotywaGmina Brześć Kujawski od wielu lat pokazuje, że można wykorzystać znakomite położenie. Atrakcyjna lokalizacja to jednak nie wszystko żeby przyciągnąć inwestorów. Zaangażowanie i otwartość na współpracę, połączona z proinwestorskim podejściem, a także szybkimi działaniami przynoszą określone rezultaty.

17 października mijają 4 lata od kiedy pierwsza firma – „Raben” rozpoczęła działalność w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Dynamika zmian, jakie nastąpiły w tym czasie jest zauważalna zarówno na gruncie lokalnym, jak i regionalnym. Brzeska Strefa Gospodarcza staje się rozpoznawalną marką.

Czytaj więcej: Brzeska Strefa Gospodarcza – marką regionu

jes 2011005Rozwój terenów inwestycyjnych i wzrost gospodarczy to priorytety w działalności samorządu brzeskiego. Pierwsze półrocze tego roku zamknęliśmy dwoma sfinalizowanymi projektami. Jeden z firmą LPP na ponad 35 ha i drugi na blisko 4 ha. Każdy z podmiotów prowadzi aktualnie prace związane z przygotowaniem dokumentacji. Natomiast jesień rozpoczęliśmy nowymi projektami i zadaniami. Podpisano umowę przedwstępną na sprzedaż 4 ha pod działalność produkcyjną, realnych kształtów nabiera projekt realizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Jeżeli procedura przebiegać będzie pomyślnie i zgodnie z założeniami, w najbliższym czasie sprzedanych zostanie 6,5 ha gruntów. Nie zwalniają też tempa prace przy innych projektach. Firma Panattoni podpisała umowy przedwstępne dla kolejnych nieruchomości. Aktualnie trwa procedura przygotowania dokumentacji, zgodnie z zawartymi porozumieniami, umowy powinny zostać sfinalizowane w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

pdpMinisterstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 9 października w Hotel & SPA MŁYN. Tematem spotkania będzie Konstytucja Biznesu (gruntowna reforma prawa gospodarczego, której celem jest poprawa środowiska prawno-instytucjonalnego, w którym działają polscy przedsiębiorcy) oraz inne zmiany prawne ułatwiające prowadzenie i zakładanie firm. W spotkaniu udział weźmie Marcin Ociepa– Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Konferencji towarzyszyć będzie strefa informacyjna, w ramach której eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Agencji Rozwoju Przemysłu odpowiadać będą na nurtujące pytania. Rejestracja oraz szczegółowe informacje dotyczące spotkania: www.prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl Udział w spotkaniu jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.