gala 20180928001W obecności przedstawicieli świata biznesu, reprezentantów największych firm doradczych i agencji nieruchomości, banków, kancelarii prawnych, klientów oraz wykonawców, firma Panattoni Europe podsumowała ostatni rok obecności na rynkach europejskich. Doceniono także partnerów biznesowych, przyznając im Nagrody Panattoni w pięciu kategoriach. To wszystko wydarzyło się podczas Panattoni Gala&Party 2018, która odbyła się 27 września br. na warszawskim Torze Służewiec. Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli przedstawiciele urzędu miejskiego, zajmujący się rozwojem Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Firma Panattoni Europe jest jednym z największych deweloperów powierzchni wielkoprzemysłowych Od początku swojej działalności w 2005 roku, zrealizowali w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 5 miliona metrów kwadratowych. Spółka specjalizuje się w budowie obiektów magazynowych i produkcyjnych. Wśród zrealizowanych projektów jest budowa dla firmy Kongsberg Automotive. „ Doceniając atuty brzeskich terenów

Czytaj więcej: Gala Panattoni 

Gala Przedsiębiorców Medium110 ha sprzedanych terenów inwestycyjnych, nowi inwestorzy, 4 000 deklarowanych miejsc pracy, ponad 45 000 m2 powierzchni budynków już zakończonych lub w trakcie realizacji, blisko 200 000 m2 biur, hal i powierzchni magazynowych, które powstaną do 2021 r.– od podsumowania zmian jakie nastąpiły w Brzeskiej Strefie Gospodarczej rozpoczęła się doroczna gala przedsiębiorców. 21 września br. w sali „Wieniecki Zakątek” odbyło się spotkanie przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie gminy. Spotkanie stało się okazją do podsumowań, ale też wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.

prace w strefie 3Szereg podejmowanych inicjatyw, proinwestorskie podejście oraz szybkie i fachowe działania sprawiają, że zainteresowanie inwestorów Brzeską Strefą Gospodarczą nie słabnie. Nie próżnuje samorząd brzeski, nie próżnują też inwestorzy. Część spośród nowych podmiotów gospodarczych jest w trakcie przygotowania i opracowywania dokumentacji projektowej, część rozpoczęło inwestycje, a część kończy I etap. Firmy H&S Steel i Tele-Max kończą I etap swoich inwestycji. Na ponad 7,3 ha działce, którą zakupiła firma H&S Steel, zakończono budowę hali o powierzchni blisko 4 000 m2, a obecnie firma przygotowuje się do II etapu podczas którego powstanie kolejna hala. Z kolei firma Tele-Max kończy budowę 1900 m2 hali produkcyjno-magazynowej, która przyczyni się do podniesienia mocy produkcyjnej firmy. Na przełomie września i października rozpocznie się budowa kolejnego obiektu – centrum badawczo – rozwojowego firmy, którego powierzchnia wynosić będzie 1600m2. Na tym jednak nie kończą się plany inwestycyjne firmy, decyzje co do dalszych działań zapadną jeszcze w tym roku. Prace widoczne są także na ponad 0,5 hektarowej działce, gdzie powstaje kolejna hala produkcyjna.

nowy inwest 0709Ulokowanie firmy LPP na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej nie przeszło „bez echa” w świecie biznesu. Zgodnie z harmonogramem inwestycji, już teraz trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji budowlanej. A kolejni Inwestorzy nie próżnują. Firmy Tele Max oraz H&S Steel są w fazie końcowej realizacji pierwszej fazy inwestycji, a przygotowują się do kolejnych etapów. Negocjacje z kolejnymi inwestorami trwają. W ostatnim czasie liczba sprzedanych gruntów wzrosła o kolejne 4 ha. Tym samym do listy przedsiębiorców działających w strefie dołączył kolejny inwestor. Aktualnie trwają zaawansowane prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej.

pozyczki 20180823Samorządowy wojewódzki Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy uruchomi niekomercyjne pożyczki na rozwój i innowacje w firmach, dedykowane małym i średnim przedsiębiorstwom. 21 sierpnia br. w Urzędzie Marszałkowskim, odbyła się ceremonia podpisania umowy w tej sprawie z Kujawsko-Pomorskim Funduszem Rozwoju. Pieniądze, blisko 60 milionów złotych, pochodzą przede wszystkim Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego (50 mln złotych). Przedsiębiorcy będą się mogli ubiegać o pożyczki na inwestycje bądź inwestycje i kapitał obrotowy w wysokości do 300 tysięcy oraz od 300 tysięcy do 2 milionów złotych. Okres spłaty wynosić będzie 84 miesiące (7 lat), a w szczególnych przypadkach także 120 miesięcy (10 lat) Marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju (KPFR) jest jedną z trzech instytucji

Czytaj więcej: Pożyczki na rozwój i innowacje