kontakt

IX edycja konkursuZapraszamy do udziału w IX edycji konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw.
ADRESACI KONKURSU
W konkursie mogą wziąć udział mikro, małych i średnich przedsiębiorstwa regionu, przedsiębiorstwa akademickich oraz jednostki naukowe/zespoły badawcze, które mogą poszczycić się sukcesami w opracowaniu lub wdrożeniu innowacyjnej technologii, produktu lub usługi. Oceniane są projekty nie starsze niż dwa pełne lata kalendarzowe poprzedzające dzień ogłoszenia konkursu

Czytaj więcej: IX edycja konkursu dla innowacyjnych MŚP

strefa 20171019 120 października 2014 r. oficjalne otwarto centrum logistyczne firmy Raben. Była to pierwsza firma, która ulokowała działalność w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Od tego czasu zmienił się krajobraz terenów inwestycyjnych. W trakcie trzech lat, kilkanaście nowych podmiotów ulokowało przedsięwzięcia, sprzedano prawie 70 ha gruntów. Aktualnie, zaawansowane prace budowlane trwają przy budowie firmy Kleib, Kongsberg Automotive oraz H&S Steel, przy dwóch kolejnych rozpoczęły się roboty ziemne.

 

 

 

 

Czytaj więcej: W Brzeskiej Strefie praca wre!

pik 20171005Stworzyć warunki do rozwoju i ściągnąć inwestorów gotowych zainwestować w Brzeskiej Strefie Gospodarczej – to idea przyświecająca działaniom samorządu. Od roku 2011, kiedy został uchwalony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego , w strefie zainwestowało dziewiętnaście nowych podmiotów. Spośród firm, które postanowiły ulokować swój biznes na terenie gminy, kolejna rozpoczęła inwestycje. Obecnie trwają prace ziemne.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Brzeska strefa rośnie w siłę! 

Mercator MediumZaledwie w rok po rozpoczęciu budowy Mercator Medical uruchomił zakład produkcyjny w Pikutkowie. Na hektarowej działce powstała hala produkcyjna wraz z pomieszczeniami socjalno-biurowymi.

Produkowane są tam obecnie obłożenia pola operacyjnego „Uruchomiona produkcja jest podstawą naszych produktów. Spodziewamy się, że już w czwartym kwartale będziemy mogli sprzedawać wyroby powstałe w Pikutkowie do klienta poprzez własne kanały dystrybucji. Zakład zlokalizowany w Europie, w Polsce, pozwala nam w lepszy sposób odpowiadać na potrzeby szpitali w zakresie produktów włókninowych zwiększa efektywność biznesową” mówi Wiesław Żyznowski, prezes Zarządu Mercator Medical SA.

Brzeska Strefa Gospodarcza MediumDynamicznie zmienia się krajobraz Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Podejmowane przez samorząd brzeski działania i inicjatywy sprawiły, że Brześć Kujawski może poszczycić się atrakcyjną ofertą inwestycyjną. Uchwalony plan zagospodarowania, uchwałą zwalniająca od podatków od nieruchomości, pełne uzbrojenie techniczne sprawiają, że zainteresowanie inwestorów jest duże.

Z 18 nowych podmiotów, które ulokowały swoje przedsięwzięcia na terenie strefy, część już prowadzi inwestycje. Trwają intensywne prace na placach budowy firm, a także przygotowywane są place pod budowy kolejnych.

 

 

 

Czytaj więcej: Brzeska Strefa Gospodarcza w rozkwicie