marsz8  grudnia br. w powiecie włocławskim gościł Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, który odwiedził również tereny Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Jednym z punktów wizyty było spotkanie w Urzędzie Miejskim, podczas którego samorządowcy omawiali dalsze możliwości rozwoju terenów inwestycyjnych, z możliwością dofinansowania ze środków UE, samorządu województwa kujawsko-pomorskiego oraz powiatu włocławskiego.

kolejn inw 175 ha sprzedanych terenów inwestycyjnych, negocjacje w zakresie kolejnych obszarów trwają. Działania w Brzeskiej Strefie Gospodarczej nie zwalniają tempa. Trwają prace przy budowie firmy Kongsberg, H&S Steel oraz firmie Kleib. Efekty rozpoczętych w październiku robót przy dwóch kolejnych firmach są już widoczne. W ostatnim czasie, do 22 podmiotów, które nabyły grunty, dołączyła kolejna firma, która zakupiła 1,5 ha działkę w obszarze BSG.

 

 

 

Czytaj więcej: Kolejny inwestor w Strefie

strefa w kazdej gminieNowe instrumenty wsparcia dla inwestorów oraz zasady funkcjonowania stref ekonomicznych były tematem spotkania, które odbyło się 1 grudnia br. w Brześciu Kujawskim. W spotkaniu uczestniczyli podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Adam Hamryszczak, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Paweł Lulewicz, parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów i instytucji z regionu. „Nowa ustawa, która niedługo wejdzie w życie, zmieni podejście do inwestowania na terenie całej Polski. Chcemy to wykorzystać przede wszystkim dla województwa kujawsko- pomorskiego, aby jak najszybciej i jak najlepiej odnaleźć się w nowej sytuacji.” - mówił wojewoda.

Czytaj więcej: Strefa w każdej Gminie 

mercator 1W dniu 9 listopada br. oficjalnie otwarto zakład produkcyjny Mercator Opero. Zaledwie w rok po rozpoczęciu budowy Mercator Medical uruchomił zakład produkcyjny w Pikutkowie. Na hektarowej działce, zlokalizowanej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej, powstała hala produkcyjna wraz z pomieszczeniami socjalno-biurowymi. Produkowane są tam obecnie obłożenia pola operacyjnego „Uruchomiona produkcja jest podstawą naszych produktów. Spodziewamy się, że już w czwartym kwartale będziemy mogli sprzedawać wyroby powstałe w Pikutkowie do klienta poprzez własne kanały dystrybucji. Zakład zlokalizowany w Europie, w Polsce, pozwala nam w lepszy sposób odpowiadać na potrzeby szpitali w zakresie produktów włókninowych zwiększa efektywność biznesową” mówi Wiesław Żyznowski, prezes Zarządu Mercator Medical SA. W uroczystym otwarciu uczestniczyli: Burmistrz Brześcia Kujawskiego – Wojciech Zawidzki, z-ca Burmistrza Paweł Małas oraz Naczelnik

Czytaj więcej: Oficjalne otwarcie zakładu Mercator Opero

IX edycja konkursuZapraszamy do udziału w IX edycji konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw.
ADRESACI KONKURSU
W konkursie mogą wziąć udział mikro, małych i średnich przedsiębiorstwa regionu, przedsiębiorstwa akademickich oraz jednostki naukowe/zespoły badawcze, które mogą poszczycić się sukcesami w opracowaniu lub wdrożeniu innowacyjnej technologii, produktu lub usługi. Oceniane są projekty nie starsze niż dwa pełne lata kalendarzowe poprzedzające dzień ogłoszenia konkursu

Czytaj więcej: IX edycja konkursu dla innowacyjnych MŚP