DJI 0001 ŚredniStrefa przyciąga! Blisko 120 ha sprzedanych gruntów, ponad 25 ha z podpisanymi umowami przedwstępnymi, 26 inwestorów,   ponad 49 000 m2 powierzchni obiektów, które już zostały pobudowane lub są w trakcie realizacji , 4000 deklarowanych miejsc pracy – to wynik działań w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Gmina Brześć Kujawski od wielu lat pokazuje, że można wykorzystać znakomite położenie. Atrakcyjna lokalizacja to jednak nie wszystko. Dobrze przygotowane tereny, pełna infrastruktura techniczna, profesjonalne i kompleksowe wsparcie procesów inwestycyjnych, indywidualne podejście do inwestora oraz ulgi podatkowe to czynniki, które przyciągają biznes. Cieszy fakt, że kolejni inwestorzy doceniają  brzeskie tereny inwestycyjne i lokują projekty na terenie BSG , tym bardziej , że obok  firm o profilu działalności magazynowo – logistycznej powstają firmy produkcyjne. W roku 2018 do grona podmiotów gospodarczych dołączyli między innymi firma LPP – znany na światowych rynkach producent odzieży, która już wkrótce rozpocznie prace przy budowie hali o powierzchni ponad 100 000 m2 oraz portugalski producent rowerów – firma RTE Sp. z o.o.

Czytaj więcej: Dla Strefy był to dobry rok

Środki na innowacjeLokalny Punkt Informacyjnych Funduszy Europejskich we Włocławku zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne „Fundusze Europejskie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw”. Na spotkaniu omówione zostaną możliwości wsparcia dla firm, a także zasady uzyskania wsparcia na prace badawcze w ramach programu Fundusz Badań i Wdrożeń, europejskich pożyczek na rozwój firmy oraz dofinansowań na szkolenia.
Szkolenie odbędzie się w dniu 8 stycznia 2019 w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich we Włocławku, ul. Bechiego 2, sala konferencyjna.
Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza zgłoszeniowego oraz telefonicznie pod numerem telefonu: 56 235 67 21.
Szczegółowe informacje :  http://www.mojregion.eu/index.php/rpo/szkolenia-i-konferencje?mmid=182

bsg 18122018 5Brzeska Strefa Gospodarcza przyciąga kolejnych Inwestorów! Nowoczesną fabrykę rowerów wybuduje portugalska firma RTE Poland.  18 grudnia br.  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała spółce decyzję o wsparciu projektu , co umożliwi jej zwolnienie z podatku dochodowego. Szacowana na 80 mln zł inwestycja przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu i stworzy nowe miejsca pracy.  Do podmiotów, które już zainwestowały w Brześciu Kujawskim dołącza spółka utworzona z inicjatywy RTE SA, które jest portugalskim przedsiębiorstwem produkującym rowery. Produkty tej grupy obecne są na rynkach w Europie, Azji, Ameryce Południowej i Północnej oraz w Afryce .

Czytaj więcej: Portugalska firma inwestuje w Brzeskiej Strefie Gospodarcze

ksc1 20181205Krajowa Spółka Cukrowa S.A. ogłosiła przetarg na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości niezabudowanej o łącznej powierzchni 8,7945 ha położonej w Brześciu Kujawskim. Nieruchomość obejmuje działki 27/21 o powierzchni 5,9344 oraz działkę 588/1 o powierzchni 2,8601. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 1 970 000 zł. Licytacja odbędzie się w dniu 19 grudnia br. o godz. 11.00

Czytaj więcej: Przetarg na działki Krajowej Spółki Cukrowej 

bsg 20181129Prace w obszarze brzeskich terenów inwestycyjnych nie zwalniają tempa. Trwają roboty związane z rozbudową infrastruktury w Brzeskiej Strefie Gospodarczej - budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz sieci wodociągowej przy drodze gminnej nr 190428C. Przy sprzyjającej pogodzie prace finalizują też Inwestorzy. Część z nich jest w trakcie opracowywania dokumentacji, część prowadzi roboty budowlane. Na ponad 0,5 ha działce powstaje nowa hala produkcyjna, z kolej firma H&S Steel prowadzi drugą część inwestycji. Zgodnie z założeniami, w ciągu dwóch najbliższych miesięcy sfinalizowane zostaną kolejne umowy przedwstępne.

Czytaj więcej: Prace w BSG nie zwalniają tempa