foto 8 MediumKolejni inwestorzy, hektary sprzedanej ziemi, ponad dwa tysiące deklarowanych miejsc pracy i unijne pieniądze na promocje – tak w skrócie można podsumować ostatni rok w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Nie zwalniając tempa działań, początek roku 2018 możemy również zaliczyć do udanych dla rozwoju brzeskich terenów inwestycyjnych. Do ponad 20 podmiotów gospodarczych, które ulokowały swoje przedsięwzięcia na terenie BSG, dołączają następni inwestorzy. W ostatnim czasie umowy przedwstępne zostały podpisane na sprzedaż kolejnych 10 ha, a jedna z firm zdecydowała się na powiększenie powierzchni dokupując ponad 4 ha.

investuj Gmina Brześć Kujawski od kilku lat z powodzeniem prowadzi działania na rzecz rozwoju gospodarczego. Strategicznym atutem Brzeskiej Strefy Gospodarczej jest znakomita lokalizacja oraz dogodne położenie przy jednych z najważniejszych szlaków komunikacyjnych, co sprawia, że tereny inwestycyjne stają się atrakcyjne zarówno dla inwestorów z zachodniej jak i wschodniej Europy. Brzeska Strefa Gospodarcza to znakomite miejsce dla lokalizacji biznesu – przygotowane tereny inwestycyjne, przychylny klimat i przestrzeń do rozwoju oraz profesjonalna pomoc stają się wyróżnikami i walorami inwestycyjnymi.

Czytaj więcej: Expressway – nowe możliwości 

umowy 05Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zawarły 8 stycznia umowę dotyczącą uruchomienia pożyczek dla przedsiębiorców z regionu. Chodzi o finansowanie przedsięwzięć badawczo-rozwojowych, zmianę modeli biznesowych przedsiębiorstw oraz mikropożyczki.

Projekt, którego dotyczy porozumienie pozwala na uruchomienie przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy trzech produktów finansowych o łącznej wartości ponad 58 mln zł (środki BGK w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz wkład własny KPFP):

Czytaj więcej: Pożyczki dla przedsiębiorców z regionu

flaga euRok 2018 będzie dla przedsiębiorców kolejnym maratonem naboru z grantami. Ich zdobycie ułatwią zmienione kryteria konkursów. Jak informuje „Puls Biznesu”, najbliższych 12 miesięcy będzie obfitowało w wiele dotacyjnych szans dla innowacyjnych firm. Ten rok wyznacza jednocześnie półmetek obecnej perspektywy unijnej.
Więcej informacji:

https://www.pb.pl/najciekawsze-unijne-dotacje-dla-firm-w-2018-r-902280

srodki przedsSamorządowy wojewódzki Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju i regionalne konsorcjum banków spółdzielczych zawarły umowę uruchamiającą 23 miliony złotych na udzielane lokalnie pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw. Konsorcjum tworzą Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku, który jest liderem porozumienia, oraz Bank Spółdzielczy w Koronowie, Bank Spółdzielczy w Inowrocławiu i Bank Spółdzielczy w Toruniu. Pożyczki na rozwój (do 300 tysięcy złotych) i pożyczki inwestycyjne (od 300 tys. do 2 mln złotych) będą udzielane już od stycznia 2018 r. .