real expoW dniach 4 – 6 października 2016 r. gmina Brześć Kujawski prezentowała się na targach EXPO Real 2016 w Monachium.
Targi są największą i najważniejszą platformą biznesu dla międzynarodowego sektora nieruchomości i inwestycji. W wydarzeniu udział brały firmy i dostawcy usług deweloperskich, finansowych, wykonawczych, marketingowych oraz te, które oferują, zarządzają lub użytkują wszelkie rodzaje nieruchomości, a także samorządy.

W tegorocznej edycji uczestniczyło 1798 wystawców z 29 państw, targi odwiedziło 39 000 uczestników z 77 krajów.

Czytaj więcej: Brześć Kujawski na targach Real Expo w Monachium

14370342 570861076438888 5828868013786080522 nKorzystając z możliwości jakie daje autostrada A1 samorząd brzeski podejmuje szereg działań mających na celu podniesienie atrakcyjności terenów inwestycyjnych. Staraniom towarzyszą działania promocyjno-marketingowe, które zachęcają do lokowania przedsięwzięć na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej.

W dniach 22-24 września br. przedstawiciele gminy uczestniczyli w targach Asia Trade w Ostródzie - jedynym w Polsce wydarzeniu targowo-kongresowym, które tak kompleksowo podejmuje tematykę relacji biznesowych na linii Polska-Azja. Jego celem jest wskazanie nowych możliwości rozwoju oraz dostarczenie kompleksowej wiedzy i sprawdzonych rozwiązań w zakresie nawiązywania kontaktów handlowych z krajami azjatyckimi. W trakcie tego 3-dniowego wydarzenia przedstawiana była oferta inwestycyjna gminy. Po raz pierwszy wykorzystany został wizerunek mieszkanki gminy Brześć Kujawski wyłonionej w trakcie castingu „Zostań twarzą Brzeskiej Strefy Gospodarczej”.

Czytaj więcej: Brześć Kujawski targach Asia Trade w Ostródzie

kanaliza bsgSamorząd brzeski nie ustaje w zabiegach mających na celu poprawę atrakcyjności terenów inwestycyjnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Inwestorów zlecone zostało opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę systemu odprowadzenia wód deszczowych na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej – II etap. Zadanie obejmuje między innymi przygotowanie projektu budowlano-wykonawczego, wykonanie kosztorysów inwestorskich i nakładczych, a także przedmiarów robót, wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót. Termin realizacji zamówienia zaplanowano na 30 listopada br.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę zadania, którym będzie firma EKOHYDROTECHNIKA Józef Kluczyński z Włocławka.

Kolejna firma już wkrótce rozpocznie inwestycje na terenie gminy. Na hektarowej działce zlokalizowanej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej powstanie zakład zajmujący się produkcją wyrobów z włókniny. Firma Mercator Medical, aktualnie jest w trakcie uzyskiwania pozwoleń administracyjnych związanych z budową. Zgodnie z założeniami spółki do końca 2017 r. zakończona zostanie realizacja nowej inwestycji.

W ostatnich dniach firma ogłosiła strategię rozwoju na lata 2016-2018, zgodnie z którą, oprócz zakładu zlokalizowanego w Pikutkowie, powstanie fabryka rękawic nitrylowych w Tajlandii.