bsg lokomotywaGmina Brześć Kujawski od wielu lat pokazuje, że można wykorzystać znakomite położenie. Atrakcyjna lokalizacja to jednak nie wszystko żeby przyciągnąć inwestorów. Zaangażowanie i otwartość na współpracę, połączona z proinwestorskim podejściem, a także szybkimi działaniami przynoszą określone rezultaty.

17 października mijają 4 lata od kiedy pierwsza firma – „Raben” rozpoczęła działalność w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Dynamika zmian, jakie nastąpiły w tym czasie jest zauważalna zarówno na gruncie lokalnym, jak i regionalnym. Brzeska Strefa Gospodarcza staje się rozpoznawalną marką.

Czytaj więcej: Brzeska Strefa Gospodarcza – marką regionu

jes 2011005Rozwój terenów inwestycyjnych i wzrost gospodarczy to priorytety w działalności samorządu brzeskiego. Pierwsze półrocze tego roku zamknęliśmy dwoma sfinalizowanymi projektami. Jeden z firmą LPP na ponad 35 ha i drugi na blisko 4 ha. Każdy z podmiotów prowadzi aktualnie prace związane z przygotowaniem dokumentacji. Natomiast jesień rozpoczęliśmy nowymi projektami i zadaniami. Podpisano umowę przedwstępną na sprzedaż 4 ha pod działalność produkcyjną, realnych kształtów nabiera projekt realizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Jeżeli procedura przebiegać będzie pomyślnie i zgodnie z założeniami, w najbliższym czasie sprzedanych zostanie 6,5 ha gruntów. Nie zwalniają też tempa prace przy innych projektach. Firma Panattoni podpisała umowy przedwstępne dla kolejnych nieruchomości. Aktualnie trwa procedura przygotowania dokumentacji, zgodnie z zawartymi porozumieniami, umowy powinny zostać sfinalizowane w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

pdpMinisterstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 9 października w Hotel & SPA MŁYN. Tematem spotkania będzie Konstytucja Biznesu (gruntowna reforma prawa gospodarczego, której celem jest poprawa środowiska prawno-instytucjonalnego, w którym działają polscy przedsiębiorcy) oraz inne zmiany prawne ułatwiające prowadzenie i zakładanie firm. W spotkaniu udział weźmie Marcin Ociepa– Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Konferencji towarzyszyć będzie strefa informacyjna, w ramach której eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Agencji Rozwoju Przemysłu odpowiadać będą na nurtujące pytania. Rejestracja oraz szczegółowe informacje dotyczące spotkania: www.prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl Udział w spotkaniu jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.

gala 20180928001W obecności przedstawicieli świata biznesu, reprezentantów największych firm doradczych i agencji nieruchomości, banków, kancelarii prawnych, klientów oraz wykonawców, firma Panattoni Europe podsumowała ostatni rok obecności na rynkach europejskich. Doceniono także partnerów biznesowych, przyznając im Nagrody Panattoni w pięciu kategoriach. To wszystko wydarzyło się podczas Panattoni Gala&Party 2018, która odbyła się 27 września br. na warszawskim Torze Służewiec. Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli przedstawiciele urzędu miejskiego, zajmujący się rozwojem Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Firma Panattoni Europe jest jednym z największych deweloperów powierzchni wielkoprzemysłowych Od początku swojej działalności w 2005 roku, zrealizowali w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 5 miliona metrów kwadratowych. Spółka specjalizuje się w budowie obiektów magazynowych i produkcyjnych. Wśród zrealizowanych projektów jest budowa dla firmy Kongsberg Automotive. „ Doceniając atuty brzeskich terenów

Czytaj więcej: Gala Panattoni 

Gala Przedsiębiorców Medium110 ha sprzedanych terenów inwestycyjnych, nowi inwestorzy, 4 000 deklarowanych miejsc pracy, ponad 45 000 m2 powierzchni budynków już zakończonych lub w trakcie realizacji, blisko 200 000 m2 biur, hal i powierzchni magazynowych, które powstaną do 2021 r.– od podsumowania zmian jakie nastąpiły w Brzeskiej Strefie Gospodarczej rozpoczęła się doroczna gala przedsiębiorców. 21 września br. w sali „Wieniecki Zakątek” odbyło się spotkanie przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie gminy. Spotkanie stało się okazją do podsumowań, ale też wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.