zw podatkiW dniu 20 marca br. Rada Miejska w Brześciu Kujawskim podjęła uchwałę w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości w ramach pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji dla przedsiębiorców lokujących działalność na terenie Gminy Brześć Kujawski. Pomoc dotyczy inwestycji początkowych lub inwestycji początkowych na rzecz nowej działalności gospodarczej obliczaną w odniesieniu do kosztów w rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne.

Okres zwolnienia podatkowego i korzystania z pomocy uzależniony jest od wartości kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą. Zwolnieniom podlegać będą przemiennie:
- nowo wybudowane budynki lub ich części pod warunkiem, że tworzą nową powierzchnię do opodatkowania
- nowo wybudowane budowle lub ich części
- grunty stanowiące przedmiot opodatkowania

Czytaj więcej: Uchwała w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości 

img 4432W dniach 12-13 marca br. , w toruńskim Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki odbywa się jubileuszowe XXV Welconomy Forum in Toruń. Jest to jedne z najważniejszych eventów ekonomiczno-gospodarczych kraju, które staje się okazją do podsumowania najważniejszych wydarzeń minionego roku. Wśród prelegentów i uczestników spotkania byli miedzy innymi obecni i byli ministrowie, przedstawiciele świata nauki i biznesu, samorządowcy, managerowie dużych firm oraz dyplomaci. Tematami, które są poruszane podczas wydarzenia były między innymi: rozwój gospodarczy i współpraca międzynarodowa, przyszłość specjalnych stref ekonomicznych, a także innowacje w sektorze energetycznym. W Forum uczestniczył przedstawiciel gminy Brześć Kujawski – Tomasz Chymkowski – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji.

nowa h 20180309Gmina Brześć Kujawski podejmuje szereg działań dla wzmocnienia marki BSG i zachęcenia do lokowania inwestycji na terenie Brześcia Kujawskiego. Doceniając atuty przygotowanych terenów inwestycyjnych, H&S Steel zwiększa powierzchnię inwestycyjną. W roku 2017 firma kupiła działkę 2,6 ha , na obszarze której trwają zaawansowane prace budowlane. Jest to pierwszy etap inwestycji, który zgodnie z planem zakończy się niebawem. W pierwszych miesiącach tego roku, firma nabyła kolejne działki o powierzchni bliskiej 4,7 ha. Rozpoczęcie nowego projektu rozpocznie się w połowie roku.

kon 120180307Rozwój terenów inwestycyjnych i wzrost gospodarczy to priorytety w działaniach na których skupia się samorząd Brześcia Kujawskiego. Przygotowane tereny, lokalizacja w sąsiedztwie kluczowych szlaków komunikacyjnych, przychylny klimat i ulgi podatkowe - są magnesem przyciągającym inwestorów. 25 nowych podmiotów gospodarczych, ponad 70 ha sprzedanych gruntów, blisko 50 ha będących w trakcie negocjacji, ponad 2 000 deklarowanych miejsc pracy – tak można podsumować ostatni czas na obszarze Brzeskiej Strefy Gospodarczej.  Jedną z większych firm , które w ostatnim czasie zakończyły inwestycje, jest liczący się na globalnym rynku producent komponentów i systemów dla przemysłu motoryzacyjnego norweski holding

Czytaj więcej: Kongsberg Automotive rozpoczął działalność na terenie BSG

logo wsparcie3Informacje o zagranicznych biurach handlowych, o branżowych programach promocji, dostęp do kompleksowych informacji z zakresu działań Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, o ofercie polskiego Funduszu Rozwoju, oferty zagranicznych firm, bazy przetargów, również i zagranicznych, informacje o targach, wystawach i konferencjach w Polsce i na świecie – wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.trade.gov.pl . Strona działa również w lokalnym wymiarze. Dla osób chcących uzyskać szczegółowe informacje na temat gospodarki regionu, regionalnego COIE, dane na temat organizowanych misji , dane z analiz i przewodników dostępne są na stronie: www.kujawskopomorskie.trade.gov.pl