Wsparcie na rzecz zarządzania strategicznego przedsiębiorstw oraz budowy przewagi konkurencyjnej na rynku

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs w ramach Działania 2.2 Wsparcie na rzecz zarządzania strategicznego przedsiębiorstw oraz budowy przewagi konkurencyjnej na rynku, typ projektu 3: Działania szkoleniowe i/lub doradcze skierowane do przedstawicieli MMŚP w zakresie zasad realizacji w zakresie przedsięwzięć w formule partnerstwa publiczno-prywatne Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.

Przedmiotem konkursu jest realizacja projektów szkoleniowych skierowanych do przedstawicieli MMŚP w zakresie zasad realizacji przedsięwzięć w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. 

Czytaj więcej: Konkurs w ramach Działania 2.2

Brześć Kujawski to znakomite miejsce dla lokalizacji inwestycji – przygotowane tereny inwestycyjne, przychylny klimat i przestrzeń do rozwoju oraz profesjonalna pomoc stają się wyróżnikami i walorami inwestycyjnymi. Gmina Brześć Kujawski posiada w swojej ofercie blisko 470 ha  uzbrojonych terenów inwestycyjnych stanowiących własność ANR, KSC, osób prywatnych oraz  gminy. W dniu 26 lutego br.  odbędzie się postępowanie przetargowe na sprzedaż nieruchomości zlokalizowanych przy ul. Krakowskiej, Przemysłowej , Wieńcu oraz Starym Brześciu Parcele. Ich walorem jest przygotowana infrastruktura techniczna, gwarancją dobrego dojazdu jest położenie w nieznacznych odległościach od dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych, a także lokalizacja w korzystnej odległości od węzła autostradowego Włocławek Zachód w Pikutkowie. Szczegółowe informacje

przetargi Krakowska przetargi Przemysłowa

Urząd Marszałkowski rozpoczął przygotowania do uruchomienia środków do wspierania innowacyjności i rozwoju kujawsko-pomorskich przedsiębiorstw.  Podejmowane działania możliwe są dzięki środkom dostępnym z RPO woj. kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020. W ogłoszonym konkursie , w puli środków przeznaczonych na wsparcie procesów badawczo-rozwojowych znajduje się ponad 68 mln złotych.
Zgodnie z założeniami dofinansowaniem objęte zostaną projekty grantowe zakładające wsparcie przedsiębiorstw poprzez udostępnienie wsparcia na:
- prowadzenie prac badawczo-rozwojowych przez przedsiębiorstwa,
-     bony na zakup przez MŚP prac badawczo-rozwojowych w jednostkach naukowych,
-     bony na patent
Drugi z ogłoszonych konkursów dotyczy wsparcia procesu umiędzynarodowiania przedsiębiorstw. Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu mogą uzyskać wsparcie na:
- usługi doradcze w zakresie podejmowania i rozwijania działalności eksportowej
- przedsięwzięcia promujące postawy proeksportowe przedsiębiorstw i/lub zapewniające kompleksowe przygotowanie do rozpoczęcia (rozwijania) działalności na rynkach międzynarodowych
- udział w międzynarodowych targach i wystawach oraz w misjach gospodarczych
- wyszukiwanie i dobór partnerów na rynku docelowym.
- Tworzenie i ułatwianie nawiązywania zagranicznych kontaktów gospodarczych
-  projekty z zakresu promocji gospodarczej regionu.
W puli środków znajduje się ponad 64 mln złotych

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorstwa zainteresowane
rozwijaniem działalności eksportowej do wspólnego przygotowania i realizacji projektów będących odpowiedzią na Konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego dotyczący poddziałania 1.5.2 Wsparcie procesu umiędzynaradawiania przedsiębiorstw.

W ramach drugiej tury Agencja ogłosiła dwa konkursy na wybór Partnerów dla branż:
•    przetwórstwa spożywczego,
•    elektroniczno-elektrotechnicznej.
Do składania ofert w konkursie TARR zaprasza firmy z województwa kujawsko-pomorskiego w partnerstwie z reprezentującą je instytucją otoczenia biznesu.
Termin składania wniosków  - 1 lutego 2016 r.
Dokumenty dostępne są na stronie :  http://www.bip.tarr.org.pl/zamowienia-publiczne/konkursy/
Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu : 56 699 54 89 lub 56 699 54 88 oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Główny Punkt  Informacyjny Funduszy Europejskich w Bydgoszczy wraz z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct zapraszają na bezpłatne spotkanie informacyjne: „Fundusze europejskie dla przedsiębiorców"
Data i miejsce spotkań:
- 7 grudnia 2015 r. -  Bydgoszcz, ul. Naruszewicza 11, budynek K, I piętro, sala K-2
- 10 grudnia 2015 r. - Nakło nad Notecią, Starostwo Powiatowe, ul. Gen. H. Dąbrowskiego 54, sala 22
Podczas spotkań przedstawione zostaną możliwości wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz w programach krajowych.

http://www.mojregion.eu/index.php/szkolenia-i-konferencje