Grunt na MedalTrwa siódma edycja ogólnopolskiego konkursu „Grunt na Medal 2016” organizowanego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. oraz Marszałków Województw. Konkurs daje niepowtarzalną szansę na promocje gminy, jako najlepszego miejsca lokalizacji dla inwestycji produkcyjnych, wyjątkowe możliwości pozyskania inwestorów zagranicznych, a także szansę na pozyskanie informacji dotyczącej preferencji inwestorów. Działania promocyjne gminy są elementem niezbędnym w tworzeniu  silnej pozycji konkurencyjnej, dlatego w tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć terenów znajdujących się w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. W konkursie wzięły udział 142 gminy, które nadesłały 179 ofert. Do II etapu konkursu zakwalifikowano 81 działek, wytypowanych przez Centra Obsługi Inwestora - Partnerów PAIiIZ, wśród nich siedem terenów produkcyjnych z regionu kujawsko-pomorskiego.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród nich jest 13 ha działka z terenu gminy Brześć Kujawski. W tym etapie konkursu (trwającym do 30 września) nastąpi wizytacja wyselekcjonowanych terenów.W składzie komisji oceniającej znajdować się będą przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji Inwestycji Zagranicznych (PAiIiZ), Kujawsko-Pomorskiego Centrum Obsługi Inwestora (COI) oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

zdjęcie bsg 16W dniu 2 czerwca br. w Kowalu obradował Komitet Monitorujący RPO województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020. Rozmowy dotyczyły kryteriów wyboru projektów w ogłaszanych i rozstrzyganych w tym roku konkursach o dofinansowanie, a także konkursami w ramach ZIT dla bydgosko-toruńskiego obszaru funkcjonalnego.
Przed spotkaniem członkowie Komitetu wizytowali tereny inwestycyjne w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. W perspektywie RPO 2007-2013 gmina Brześć Kujawski była jednym z beneficjentów, która otrzymała ponad 6 mln dofinansowania na „Budowę infrastruktury drogowej i oświetleniowej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej  Pikutkowo – Machnacz”. Pytano o zagospodarowanie terenów i inwestorów, którzy już wkrótce rozpoczną realizacje inwestycji.

grunt na medalTrwa siódma edycja ogólnopolskiego konkursu „Grunt na Medal 2016” organizowany przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. oraz Marszałków Województw.
„Działania promocyjne gminy są elementem niezbędnym w tworzeniu  silnej pozycji konkurencyjnej, zarówno na poziomie ogólnopolskim, jak i europejskim.
Konkurs „Grunt na Medal” daje niepowtarzalną szansę na promocje gminy, jako najlepszego miejsca lokalizacji dla inwestycji produkcyjnych. Wyjątkowe możliwości pozyskania inwestorów zagranicznych, a także szansę na pozyskanie informacji dotyczącej preferencji inwestorów.
Wyróżnienie w konkursie pozwala na pozyskanie nowych obszarów współpracy. inwestycyjnej” – mówi Burmistrz Wojciech Zawidzki
Zgodnie z założeniami konkursu zgłaszany teren powinien
- objęty być aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego,
- media w bezpośrednim sąsiedztwie,  
- zlokalizowany w pobliżu autostrady, drogi ekspresowej lub krajowej,
- teren odrolniony, odlesiony, niewymagający dodatkowych prac adaptacyjnych,
- o powierzchni nie mniejszej niż 2 ha.
Udział w konkursie stanowi znakomitą okazję dla podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej regionu.   W tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć terenów inwestycyjnych znajdujących się w brzeskiej Strefie Gospodarczej. W chwili obecnej trwa wstępna selekcja kandydatów na najlepszy teren inwestycyjny. Oceny dokonują pracownicy COI z Torunia.  W II etapie konkursu (trwający do 30 września br.) nastąpi wizytacja wyselekcjonowanych terenów.

Informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjmuje zgłoszenia do „Katalogu Produktów Eksportowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego Made in Kujawsko-Pomorskie”. Głównym celem wydawnictwa jest wsparcie regionalnych firm w dziedzinie eksportu poprzez promocję ich wyrobów i usług. Katalog jest kontynuacją wydanej w 2015r. publikacji, tegoroczna edycja będzie zaktualizowana i poszerzona. Katalog z roku 2015. Publikacja wydana będzie w polskiej i angielskiej wersji językowej, a dystrybuowana podczas targów, wystaw, giełd kooperacji, misji oraz innych wydarzeń promocyjnych, w których udział będą brali przedstawiciele Samorządu Województwa oraz pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Planowane jest również przesłanie Katalogu do zagranicznych placówek dyplomatycznych w kraju oraz polskich placówek poza granicami Polski.
Firmy zainteresowane zaistnieniem w katalogu prosimy o zgłoszenie poprzez wypełnienie i przesłanie oświadczenia znajdującego się poniżej w „Pliki do pobrania” oraz elektronicznego formularza. Wejście poprzez link.
Na podstawie przekazanych informacji przygotowany zostanie wzór strony Państwa firmy, który przesłany zostanie do akceptacji. Prosimy również o przysyłanie 4 zdjęć produktów oraz logotypu firmy, które zostaną zamieszczone w katalogu. Zakres informacji umieszczonych w Katalogu będzie obejmował: nazwę firmy, logo, opis działalności przedsiębiorstwa, oferowane produkty/usługi, kraje eksportu, dane kontaktowe, w tym: adres, telefon, fax, adres e-mail, adres strony www. Umieszczenie profilu w Katalogu jest bezpłatne.
Liczba firm mogących zaistnieć w publikacji jest ograniczona. Zgłoszenia i materiały przyjmowane są do dnia 15 czerwca 2016 r.

Download this file (oswiadcz_ppe_pl.doc)Oświadczenie

Lokalizacja w pobliżu autostrady A1 Włocławek Zachód (w Pikutkowie), uzbrojenie w infrastrukturę techniczną, korzystne położenie w stosunku do dróg krajowych i wojewódzkich, a także profesjonalna pomoc i przestrzeń do rozwoju to bezsprzeczne atuty terenów inwestycyjnych zlokalizowanych na terenie gminy Brześć Kujawski. W dniu 12 maja br. odbędzie się postępowanie na sprzedaż terenów zlokalizowanych przy ul. Przemysłowej, Krakowskiej, w obrębie Stary Brześć Parcele, Falborzu oraz w Brześciu przy ul. Nowej, Szkolnej oraz Kilińskiego.
Szczegółowe informacje

ogloszenia04 2 ogloszenia04 1 ogloszenia04 3