Gala Przedsiębiorców Medium110 ha sprzedanych terenów inwestycyjnych, nowi inwestorzy, 4 000 deklarowanych miejsc pracy, ponad 45 000 m2 powierzchni budynków już zakończonych lub w trakcie realizacji, blisko 200 000 m2 biur, hal i powierzchni magazynowych, które powstaną do 2021 r.– od podsumowania zmian jakie nastąpiły w Brzeskiej Strefie Gospodarczej rozpoczęła się doroczna gala przedsiębiorców. 21 września br. w sali „Wieniecki Zakątek” odbyło się spotkanie przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie gminy. Spotkanie stało się okazją do podsumowań, ale też wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.

prace w strefie 3Szereg podejmowanych inicjatyw, proinwestorskie podejście oraz szybkie i fachowe działania sprawiają, że zainteresowanie inwestorów Brzeską Strefą Gospodarczą nie słabnie. Nie próżnuje samorząd brzeski, nie próżnują też inwestorzy. Część spośród nowych podmiotów gospodarczych jest w trakcie przygotowania i opracowywania dokumentacji projektowej, część rozpoczęło inwestycje, a część kończy I etap. Firmy H&S Steel i Tele-Max kończą I etap swoich inwestycji. Na ponad 7,3 ha działce, którą zakupiła firma H&S Steel, zakończono budowę hali o powierzchni blisko 4 000 m2, a obecnie firma przygotowuje się do II etapu podczas którego powstanie kolejna hala. Z kolei firma Tele-Max kończy budowę 1900 m2 hali produkcyjno-magazynowej, która przyczyni się do podniesienia mocy produkcyjnej firmy. Na przełomie września i października rozpocznie się budowa kolejnego obiektu – centrum badawczo – rozwojowego firmy, którego powierzchnia wynosić będzie 1600m2. Na tym jednak nie kończą się plany inwestycyjne firmy, decyzje co do dalszych działań zapadną jeszcze w tym roku. Prace widoczne są także na ponad 0,5 hektarowej działce, gdzie powstaje kolejna hala produkcyjna.

nowy inwest 0709Ulokowanie firmy LPP na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej nie przeszło „bez echa” w świecie biznesu. Zgodnie z harmonogramem inwestycji, już teraz trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji budowlanej. A kolejni Inwestorzy nie próżnują. Firmy Tele Max oraz H&S Steel są w fazie końcowej realizacji pierwszej fazy inwestycji, a przygotowują się do kolejnych etapów. Negocjacje z kolejnymi inwestorami trwają. W ostatnim czasie liczba sprzedanych gruntów wzrosła o kolejne 4 ha. Tym samym do listy przedsiębiorców działających w strefie dołączył kolejny inwestor. Aktualnie trwają zaawansowane prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej.

pozyczki 20180823Samorządowy wojewódzki Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy uruchomi niekomercyjne pożyczki na rozwój i innowacje w firmach, dedykowane małym i średnim przedsiębiorstwom. 21 sierpnia br. w Urzędzie Marszałkowskim, odbyła się ceremonia podpisania umowy w tej sprawie z Kujawsko-Pomorskim Funduszem Rozwoju. Pieniądze, blisko 60 milionów złotych, pochodzą przede wszystkim Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego (50 mln złotych). Przedsiębiorcy będą się mogli ubiegać o pożyczki na inwestycje bądź inwestycje i kapitał obrotowy w wysokości do 300 tysięcy oraz od 300 tysięcy do 2 milionów złotych. Okres spłaty wynosić będzie 84 miesiące (7 lat), a w szczególnych przypadkach także 120 miesięcy (10 lat) Marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju (KPFR) jest jedną z trzech instytucji

Czytaj więcej: Pożyczki na rozwój i innowacje 

lpp 20180720Kreatywność, zaangażowanie i inicjatywa w szeregu działań sprawiają, że Brzeska Strefa Gospodarcza staje się marką rozpoznawalną wśród inwestorów i developerów powierzchni wielkoprzemysłowych. Dobrze przygotowane tereny, pełna infrastruktura techniczna, znakomita lokalizacja, indywidualne podejście do inwestora oraz ulgi podatkowe to czynniki, które przyciągają biznes i wzmacniają lokalną gospodarkę. Ponad 106 ha sprzedanych gruntów inwestycyjnych i 30 ha dla których podpisano umowy przedwstępne, blisko 4000 deklarowanych miejsc pracy – tak można podsumować ostatni czas w obszarze Brzeskiej Strefy

Czytaj więcej: Brzeska Strefa – gospodarczą lokomotywą regionu