porozumienie 5Samorządy łączą siły. W siedzibie Urzędu Gminy we Włocławku podpisane zostało porozumienie w sprawie współpracy w zakresie udostępniania terenów inwestycyjnych na terenie Gminy Włocławek oraz Gminy Brześć Kujawski, przy udziale Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Czytaj więcej: Porozumienie Gminy Brześć Kujawski i Gminy Włocławek szansą na rozwój regionu

rteRozwój terenów inwestycyjnych i wzrost gospodarczy to priorytety w działaniach na których od kilku lat skupia się samorząd Brześcia Kujawskiego. W roku 2021 mija dziesięć lat od kiedy uchwalono Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru Pikutkowo, Słone, Machnacz - terenu Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Od tego czasu dynamicznie zmienia się krajobraz tego obszaru, który stał się miejscem otwartym na indywidualne potrzeby przedsiębiorców.

Czytaj więcej: To będzie inwestycyjny rok w Brzeskiej Strefy Gospodarczej

LPP wizualizacja centrum dystrybucyjne w Brześciu Kuj. 3W styczniu 2021 roku LPP rozpocznie budowę centrum dystrybucyjnego na terenie gminy Brześć Kujawski. Inwestycja o wartości około 200 mln zł jest jednym z kluczowych projektów polskiego producenta odzieży w zakresie wzmacniania i rozwoju logistyki. Prace budowlane potrwają do końca przyszłego roku, a uruchomienie centrum planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku. W początkowej fazie funkcjonowania obiektu firma przewiduje zatrudnienie 500 pracowników. Docelowo planowane jest utworzenie 1000 miejsc pracy.

Czytaj więcej: LPP rozpoczyna budowę centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim


                              

Kontakt:

Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim  

pl. Władysława Łokietka 1

87-880 Brześć Kujawski  

+48 54 231 63 10 

urzad@brzesckujawski.pl  

 

Referat Rozwoju Gospodarczego i Promocji 

 Al. Władysława Łokietka 1 p.6

87-880 Brześć Kujawski

+48 54 231 63 16, 690 296 837

promocja3@brzesckujawski.pl