DJI 0450 ŚredniDynamicznie powstające obiekty przemysłowe, trwające prace związane z budową i rozbudową dróg w obszarze BSG, budowa kanalizacji sanitarnej – tak w skrócie można opisać inwestycje dziejące się w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Roboty budowlane przy powstaniu centrum dystrybucyjnego firmy LPP oraz obiektów RTE dobiegają końca. Na ukończeniu jest rozbudowa firmy Raben, a zmiany na budowie firmy Mistral widocznym są „gołym okiem”.
Nie zwalniają tempa inwestorzy, nie zwalnia samorząd brzeski. Trwa I etap zadania związanego z budową i rozbudową dróg czy budową kanalizacji sanitarnej.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

Czytaj więcej: BSG w jesiennej odsłonie

plakat-29.09Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Bydgoszczy oraz Biuro Projektów TRAKT sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Katowicach zapraszają na Spotkanie Informacyjne w sprawie: „Opracowania projektowe dla obwodnicy Brześcia Kujawskiego” Etap: Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe. Spotkanie odbędzie się w dniu 29 września br. o godz. 17.00 w sali Brzeskiego Centrum Kultury i Historii WAHADŁO, przy ul. Kolejowej 44 w Brześciu Kujawskim.
Celem spotkania jest poinformowanie społeczeństwa o planowanej inwestycji drogowej, tj. budowie obwodnicy Brześcia Kujawskiego.

Czytaj więcej: Spotkanie w sprawie budowy obwodnicy

gazociąg1 ŚredniTrwają prace przy budowie tłoczni Gazu w Gustorzynie. Aktualnie na budowie prowadzone są prace konstrukcyjno – budowlane tj, roboty ziemne, prace fundamentowe oraz związane ze spawaniem i układaniem gazociągów. W toku prowadzonych robót równolegle realizowane są dostawy materiałów i urządzeń.
Na obiekcie zabudowane będą trzy turbosprężarki gazu TAURUS i MARS o łącznej mocy 20MW amerykańskiej firmy SOLAR TURBINES. Zgodnie z projektem wykonawczym na obiekcie ponadto będzie wbudowanych ponad 5000m rur i ponad 1700 szt. armatury (zaworów, zasuw i kształtek różnych średnic). Obiekt będzie zabezpieczony i sterowany kompletnym systemem automatyki i sterowania wg najwyższych światowych standardów bezpieczeństwa.

Informacje o budowie tłoczni Gustorzyn można znaleźć na stronie
www.gazociagpolskalitwa.pl
www.baltic-pipe.eu
www.gaz-system.pl w zakładce nasze inwestycje

Czytaj więcej: Budowa tłoczni Gustorzyn 

ANGIELSKI Z LPPWraz z rozpoczęciem roku szkolnego polska firma odzieżowa LPP oraz gmina Brześć Kujawski rozpoczęły rekrutację na zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży z regionu. Pod okiem doświadczonych pedagogów, uczniowie klas 1-6 rozwiną umiejętność posługiwania się językiem angielskim, a chętni z klas 7 i 8 poszerzą swoje kompetencje z zakresu robotyki i programowania. Bezpłatne zajęcia fakultatywne będą realizowane w ramach programu społecznego LPP „Brześć Kujawski w Centrum Uwagi”.

Od momentu ogłoszenia przez LPP w 2018 r. inwestycji na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej firma aktywnie angażuje się w życie społeczne gminy. We współpracy z Urzędem Miejskim realizuje cykliczne projekty edukacyjne oraz zachęca dzieci i młodzież do aktywności sportowych. Oferta przygotowana na rok szkolny 2021/2022 obejmuje kontynuację rozpoczętego trzy lata temu programu „Angielski z LPP” oraz uruchomienie nowego projektu z zakresu robotyki i programowania, organizowanego we współpracy z Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło” oraz Państwową Uczelnią Zawodową we Włocławku.

Robotyka i programowanie z LPP

Bezpłatne zajęcia z robotyki i programowania rozpoczną się w październiku br. i będą skierowane do uczniów klas 7 i 8. Rekrutacja jest prowadzona za pośrednictwem szkół podstawowych działających na terenie gminy.

- Znajomość nowych technologii i umiejętność posługiwania się nimi to we współczesnym świecie jedne z najważniejszych kompetencji, które w istotny sposób będą decydować o naszej przyszłości. Biorąc pod uwagę chociażby przykład LPP – jesteśmy producentem odzieży, ale bez nowych technologii nie moglibyśmy się tak dynamicznie rozwijać. Umożliwienie dzieciom dostępu do wiedzy i nauki w tym kierunku traktujemy więc priorytetowo. Jako firma rodzinna, szczególnie rozumiemy jak ważne jest inwestowanie w rozwój kolejnych pokoleń – mówi Jacek Kujawa, wiceprezes LPP.

Czytaj więcej: LPP i gmina Brześć Kujawski zapraszają uczniów na zajęcia z robotyki i angielskiego

Droga - RabenBlisko 700 metrowy odcinek drogi prowadzący od DK 62 do firmy Raben zostanie kompleksowo zmodernizowany. W dniu 6 września br. podpisana została umowa na realizację inwestycji. Wykonawcą prac jest Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Zakończenie wartego ponad 957 tyś. zł zadania planowane jest jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że w ramach prac zmodernizowana zostanie droga do szerokości 7m, powstanie jednostronny 2 m. chodnik, zatoki autobusowe oraz zatoka postojowa dla samochodów. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


                              

 

Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim  

pl. Władysława Łokietka 1

87-880 Brześć Kujawski  

 

 Kontakt

 +48 54 231 63 10, 690 296 837

strefa@brzesckujawski.pl